eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia 2022 a znajomość języków obcych

Wynagrodzenia 2022 a znajomość języków obcych

2023-06-28 00:20

Wynagrodzenia 2022 a znajomość języków obcych

Znajomość języka angielskiego staje się kompetencją obowiązkową © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Od dawna mamy świadomość, że w świecie globalizacji i rosnącej konkurencji międzynarodowej, zdolność posługiwania się językami obcymi odgrywa bardzo ważną rolę. Wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego w 2022 roku sugerują, że znajomość języków obcych może mieć bezpośredni wpływ na wysokość wynagrodzenia pracowników.

Przeczytaj także: Wynagrodzenia 2021 a znajomość języków obcych

Obecnie umiejętność posługiwania się językiem angielskim w wielu branżach przestaje być dodatkowym atutem. Staje się kompetencją wręcz obowiązkową. Według OBW osoby mówiące w języku angielskim na poziomie zaawansowanym mogą liczyć na najwyższe zarobki w branżach takich jak telekomunikacja, bankowość, ubezpieczenia oraz IT. Mediany wynagrodzeń w tych branżach są na poziomie między 9 500 a 10 000 zł. Na poniższym wykresie przedstawiono wysokość zarobków osób mówiących po angielsku z różnym poziomem znajomości języka.

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Zarobki osób znających język angielski na różnych poziomach

Według OBW osoby mówiące w języku angielskim na poziomie zaawansowanym mogą liczyć na najwyższe zarobki w branżach takich jak telekomunikacja, bankowość, ubezpieczenia oraz IT.


Zdarza się, że osoby mówiące w języku angielskim w pracy posługują się również innymi językami. W poniższej tabeli przedstawiono zarobki osób posługujących się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym oraz innymi językami obcymi.

fot. mat. prasowe

Zarobki osób posługujących się w pracy jęz. angielskim na poziomie zaawansowanym oraz innym językiem

W tabeli przedstawiono zarobki osób posługujących się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym oraz innymi językami obcymi.


Od kilku lat w czołówce najpopularniejszych języków obcych obok angielskiego znajdują się: niemiecki, francuski i hiszpański. W poniższej tabeli zestawiono zarobki osób posługujących się tymi językami. Z danych wynika, że najlepiej zarabiają osoby mówiące po francusku. Branżą oferującą najwyższe zarobki dla osób francuskojęzycznych okazała się bankowość, gdzie mediana wynagrodzeń wynosiła 12 700 zł.

fot. mat. prasowe

Zarobki osób posługujących językami obcymi na różnym stopniu zaawansowania

Najlepiej zarabiają osoby mówiące po francusku.


Karolina Majchrzak
Sedlak & Sedlak


Ile zarabiają inni na Twoim stanowisku? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki do rynkowych stawek! .

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: