eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaSłownik stanowisk › Pracownik budowlany, budowlaniec

Pracownik budowlany, budowlaniec

Pracownik budowlany, budowlaniec

Pracownik budowlany, budowlaniec - zakres obowiązków i opis stanowiska © lily - Fotolia.com

Osoba na tym stanowisku zajmuje się wykonywaniem prac remontowo-budowlanych, takich jak tynkowanie, murowanie, montaż, rozbiórka, roboty ciesielskie. Z racji swojego charakteru i wymaganej siły fizycznej jest to praca typowo „męska”. Budowlaniec może być zatrudniony w firmie budowlanej lub pracować na własny rachunek – wówczas przyjmuje mniejsze zlecenia remontowe (może też łączyć obie formy zarobkowania). Praca odbywa się na powietrzu lub wewnątrz budynku, i niesie ze sobą zagrożenia takie jak choroby kręgosłupa, zmiany reumatyczne, trzeba mieć także na uwadze niebezpieczeństwa związane z pracą na wysokości.

Czym się zajmuje pracownik budowlany, budowlaniec (Zakres obowiązków):


Zakres obowiązków pracownika budowlanego różni się w zależności od rodzaju wykonywanej pracy – inny będzie w odniesieniu do osoby budującej dom, inny w przypadku pracownika budującego drogę, jeszcze inny dla kogoś, kto remontuje mieszkanie.

Czym się zajmuje pracownik budowlany, budowlaniec (Zakres obowiązków):


  • tapetowanie
  • szpachlowanie
  • wykonywanie prac wykończeniowych
  • murowanie
  • układanie glazury
  • układanie kostki brukowej (brukarz)
  • ocieplanie budynków
  • tynkowanie

Wymagania


Osoba ubiegająca się o to stanowisko powinna legitymować się wykształceniem zawodowym budowlanym. Ważne jest dobre zdrowie, sprawność i siła fizyczna, a także posiadanie praktycznych umiejętności z zakresu prac remontowo-budowlanych (jak np. malowanie, robienie zaprawy, murowanie, układanie glazury, układanie kostki brukowej). Często wymagane jest doświadczenie w zawodzie oraz prawo jazdy kat. B.

Pracownik budowlany powinien charakteryzować się odpowiedzialnością, rzetelnością, dokładnością, solidnością, umiejętnością współpracy z innymi.

Zarobki


Zarobki osoby na stanowisku pracownika budowlanego można sprawdzić pod adresem: http://www.firma.egospodarka.pl/zarobki/produkcja/pracownik-ogolnobudowlany/
Więcej na ten temat: pracownik budowlany, budowlaniec

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: