eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia absolwentów uczelni technicznych w Polsce w 2022 roku

Wynagrodzenia absolwentów uczelni technicznych w Polsce w 2022 roku

2023-07-07 09:37

Wynagrodzenia absolwentów uczelni technicznych w Polsce w 2022 roku

Ile w 2022 roku zarabiali absolwenci uczelni technicznych? © gubernat - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Niniejszy artykuł zawiera zestawienie zarobków osób, które ukończyły studia pierwszego lub drugiego stopnia publicznych uczelni technicznych..

Przeczytaj także: Wynagrodzenia absolwentów publicznych uniwersytetów w Polsce w 2022 roku

Wśród absolwentów publicznych uczelni technicznych w Polsce najwyżej opłacani w 2022 roku byli absolwenci Politechniki Warszawskiej. Mediana ich miesięcznych wynagrodzeń całkowitych wynosiła 8 695 PLN brutto. Nieco mniej zarabiali absolwenci Politechniki Wrocławskiej – mediana 8 317 PLN brutto. Najniższą medianę wynagrodzeń osiągnęły osoby z dyplomem Politechniki Lubelskiej (mediana 6 269 PLN brutto) oraz Politechniki Rzeszowskiej (6 200 PLN brutto).

Należy zwrócić uwagę na różnice w liczbie badanych osób z poszczególnych uniwersytetów, co może mieć wpływ na wyniki badania. Niewątpliwy wpływ na zarobki ma prestiż ukończonej uczelni wyższej, a także miejsce zatrudnienia. Przypominamy, że poniższe zestawienie ma charakter poglądowy.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia absolwentów uczelni technicznych w Polsce w 2022 roku

Wśród absolwentów publicznych uczelni technicznych w Polsce najwyżej opłacani w 2022 roku byli absolwenci Politechniki Warszawskiej.


Informacje o badaniu: W 2022 roku w badaniu uczestniczyło ponad 101 tys. osób. Wśród uczestników 59% to osoby poniżej 35 lat, 72% to osoby o wykształceniu wyższym, 74% mieszka w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, 84% jest zatrudnionych w firmach prywatnych, a 48% pracuje w dużych i wielkich przedsiębiorstwach.

Weronika Wróbel
Sedlak & Sedlak


Ile zarabiają inni na Twoim stanowisku? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki do rynkowych stawek! .

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: