eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › Długie weekendy - jak wygląda kalendarz 2022?

Długie weekendy - jak wygląda kalendarz 2022?

2021-11-14 00:50

Długie weekendy - jak wygląda kalendarz 2022?

Ile długich weekendów w 2022 roku? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W 2022 roku będziemy mieć 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Czy układ kalendarza pozwoli nam na skorzystanie z długich weekendów? Które z nich warto wykorzystać na wyjazd?

Przeczytaj także: 8 długich weekendów w 2022 roku

W przyszłym roku możemy liczyć na 8 przedłużonych weekendów, przy czym organizacja niektórych będzie wymagała skorzystania z dodatkowego urlopu wypoczynkowego.

Pierwszy długi weekend możemy mieć już w styczniu. Święto Trzech Króli wpada w tym roku w czwartek. Jeśli w piątek weźmiemy urlop, będziemy mogli wypoczywać po świąteczno-noworocznych szaleństwach aż cztery dni.

Kolejny długi weekend czeka nas w kwietniu z okazji Świąt Wielkanocnych (17-18 kwietnia), które jak zawsze przypadają na niedzielę i poniedziałek.

fot. mat. prasowe

Długie weekendy 2022

W przyszłym roku możemy liczyć na 8 przedłużonych weekendów.


Następny dłuższy weekend to majówka, która rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z urlopu 2 maja (poniedziałek), to nasz piknik potrwa aż 4 dni, do 3 Maja włącznie.

Także w czerwcu, wykorzystując dzień dodatkowego urlopu po przypadającym jak zwykle w czwartek święcie Bożego Ciała, możemy odpoczywać na łonie natury aż 4 dni - od 16 do 19 czerwca.

Długi weekend w sierpniu potrwa od 13 do 15 dnia tego miesiąca. Wniebowzięcie NMP i Święto Wojska Polskiego wypadają w tym roku w poniedziałek.

W listopadzie możemy mieć aż dwa dłuższe weekendy. Pierwszy zaraz na początku miesiąca. 1 Listopada, czyli Święto Zmarłych, obchodzić będziemy we wtorek. Warto więc skorzystać z dodatkowego urlopu 31 października i mieć aż 4 dni wolnego - od 29 października do 1 listopada. Kolejny przedłużony weekend zapewni nam Święto Niepodległości wypadające w piątek.

W 2022 roku Święta Bożego Narodzenia wypadają w niedzielę i poniedziałek. Jeśli dla kogoś trzydniowy weekend świąteczny będzie zbyt krótki, to może go przedłużyć aż do 1 stycznia, korzystając z 4 dni urlopu wypoczynkowego.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: