eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › Długie weekendy - jak wygląda kalendarz 2021?

Długie weekendy - jak wygląda kalendarz 2021?

2020-12-31 00:35

Długie weekendy - jak wygląda kalendarz 2021?

Kiedy długi weekend w 2021 roku? © stadtratte - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Podobnie jak rok 2020, kalendarz 2021 też nie będzie rozpieszczał miłośników długich weekendów. 6 świątecznych dni przypada w soboty albo w niedziele. Spójrzmy, kiedy w tym roku warto zaplanować długi weekend.

Przeczytaj także: 7 sposobów na długie weekendy w 2021 roku

Na pierwszy długi weekend możemy się wybrać już w styczniu. 1 stycznia wypada w piątek, więc nawet bez dodatkowego urlopu wypoczynkowego możemy się cieszyć trzema wolnymi dniami. Wykorzystując kolejny wolny dzień, 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, które wypada w środę, i biorąc dwa dni urlopu wypoczynkowego 4 i 5 stycznia, możemy mieć bardzo długi weekend, trwający aż 6 dni. Kolejne dwa dni urlopu wypoczynkowego pozwolą nam na 10-dniowy urlop od 1 do 10 stycznia.

W lutym i marcu nie możemy liczyć na dłuższe weekendy. Kolejny czeka nas dopiero w kwietniu, w Wielkanoc, która przypada w roku 2021 na 4 i 5 kwietnia.

Najpopularniejszy z długich weekendów, weekend majowy, nie potrwa w 2021 roku zbyt długo. Pierwszy jego dzień, czyli Święto Pracy - 1 maja - wypada w sobotę, a Święto Konstytucji 3 Maja w poniedziałek. Jeśli marzy nam się dłuższy wypoczynek w tym miesiącu, to możemy wziąć 4 dni urlopu i cieszyć się 9-dniowa "majówką".

Czerwiec to możliwość odpoczynku podczas czterodniowego przedłużonego weekendu, po Bożym Ciele, które w tym roku wypada 3 czerwca. Jeden dzień dodatkowego urlopu 4 czerwca, pozwoli nam wypocząć cztery dni.

fot. mat. prasowe

Długie weekendy 2021

Na pierwszy długi weekend możemy się wybrać już w styczniu.


Nie mamy co liczyć na długie weekendy w miesiącach wakacyjnych. W tym roku Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) wypada w niedzielę.

W 2021 roku to listopad będzie miesiącem pozwalającym na aż dwa przedłużone weekendy. 1 Listopada, czyli Wszystkich Świętych, wypada w poniedziałek. Tak więc od 30 października mamy trzy dni wolnego.

11 listopada, czyli Święto Niepodległości - w czwartek. Jeden dzień urlopu pozwoli nam na 4 dni wolnego.

Niestety w roku 2021 rozczarują się Ci, którzy chcieliby dłużej celebrować Boże Narodzenie. Dwa dni świąt wypadają w przyszłym roku w sobotę i w niedzielę.

Przy planowaniu długich weekendów pamiętajmy jednak, że w 2021 roku za dwa świąteczne dni przypadające w sobotę, czyli za 1 maja - Święto Pracy i 25 grudnia - Boże Narodzenie, otrzymamy od pracodawcy dwa dodatkowe wolne dni.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: