eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › Długie weekendy 2017

Długie weekendy 2017

2016-11-10 10:38

Długie weekendy 2017

Weekend © stadtratte - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Przed nami kolejny w tym roku długi weekend. Święto 11 Listopada przypadające szczęśliwie w piątek, pozwoli nam cieszyć się aż trzema wolnymi dniami. A jak sytuacja przedstawia się w roku 2017? Na ile długich weekendów możemy liczyć? Zobaczmy co wynika z kalendarza.

Przeczytaj także: 141 dni wolnych od pracy w 2024 roku

Niestety Nowy Rok rozpocznie się dla spragnionych dłuższego wypoczynku pechowo, bo 1 stycznia przypada w niedzielę. Ale już kilka dni później będziemy się cieszyć z wydłużonego weekendu. 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli przypada bowiem w piątek. Kto chce, może wziąć 4 dni urlopu i cieszyć się z 9 wolnych dni.

Na kolejny wydłużony weekend poczekamy do kwietnia, kiedy to obchodzimy Wielkanoc. Ale że święta te zawsze wypadają w niedzielę i poniedziałek, możemy liczyć na trzy wolne dni - od 15 do 17 kwietnia.

Na dłuższy odpoczynek możemy za to liczyć w maju. W 2017 roku 1 Maja, czyli Święto Pracy wypada bowiem w poniedziałek, a Święto Konstytucji 3 Maja w środę. Tak więc biorąc jeden dzień wolnego (wtorek) będziemy leniuchować aż 5 dni. Spragnieni wyjazdu na majówkę, mogą wziąć dodatkowe dwa dni urlopu w czwartek i piątek, i wyruszyć w plener na całe 9 dni.

Z dłuższej przerwy od obowiązków zawodowych możemy skorzystać następnie w czerwcu, kiedy to obchodzimy Boże Ciało. W 2017 roku przypada ono na 15 czerwca. Biorąc jeden dzień urlopu, będziemy mieć 4 dni wolnego.

Na kolejny dłuższy weekend możemy liczyć dopiero w sierpniu. 15 sierpnia obchodzimy bowiem Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W 2017 roku to będzie wtorek, więc jeśli chcemy mieć 4 wolne dni, musimy poprosić pracodawcę o 1 dzień urlopu.

fot. mat. prasowe

Długie weekendy 2017

Długi weekend w 2017 roku najlepiej zaplanować sobie w terminie od 23 grudnia do 1 stycznia 2018.


Na kolejne wolne dni będziemy musieli poczekać aż do listopada. Dzień Wszystkich Świętych w 2017 roku wypada w środę. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd na groby bliskich, to musimy wziąć 2 dni urlopu (poniedziałek i wtorek). Jeśli nie chcemy wracać 1 listopada w tłoku na drogach, warto wziąć wolne do końca tygodnia.

11 listopada, czyli Święto Niepodległości przypadnie w przyszłym roku w sobotę.

Koniec roku 2017 będzie znakomitą okazją do dłuższego odpoczynku. Święta Bożego Narodzenia wypadają bowiem w poniedziałek (25 grudnia) i wtorek (26 grudnia). 24 grudnia to niedziela, więc spokojnie możemy przygotować wigilijną wieczerzę. W sobotę 23 grudnia zrobimy świąteczne zakupy. Jeśli planujemy spędzić święta na nartach, wystarczy wziąć 3 dni urlopu i możemy szusować nieprzerwanie aż 10 dni, od 23 grudnia 2017 aż do 1 stycznia 2018 roku.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: