eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Jakie wynagrodzenie dla wróżki?

Jakie wynagrodzenie dla wróżki?

2010-11-30 13:39

Jakie wynagrodzenie dla wróżki?

Stawki za wróżbę karcianą wg województwa © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Tarot, horoskopy, numerologia czy... doradztwo duchowe. Usługi oferowane przez wróżbitów znacznie zmieniły się na przestrzeni lat. Dziś ich podstawowym narzędziem pracy nie jest szklana kula tylko... telefon, Internet, e-mail i internetowe komunikatory. Ile wynosi koszt konsultacji u wróżki? Za godzinę pracy w zależności od rodzaju oferowanej usługi, lokalizacji i renomy mogą zarobić od 10 do nawet 300 PLN, podaje portal wynagrodzenia.pl.

Przeczytaj także: Key Account Manager - najlepsze stanowisko dla humanisty

fot. mat. prasowe

Stawki za wróżbę karcianą wg województwa

Stawki za wróżbę karcianą wg województwa

Ceny za usługi polskich wróżek są dosyć zróżnicowane, gdy bierzemy pod uwagę minimalne stawki. Najbardziej popularny sposób na poznanie przyszłości to wróżenie z kart. Można znaleźć wróżki, które za przepowiednię na podstawie rozkładu kart tarota inkasują 10 – 30 PLN. W niektórych profesjonalnych salonach wróżbiarskich cena za rozbudowany i zawiły rozkład kabalarski sięga nawet 300 PLN za godzinną sesję. Odpłatność zależy przede wszystkim od renomy wróżbiarki, wielkości miasta, a nawet dzielnicy, w której przyjmuje.

Z analizy portalu wynagrodzenia.pl wynika, że najwięcej zarabiają wróżki pracujące w województwie mazowieckim, a zwłaszcza w stolicy. Średnio za seans tarota zapłacimy tam ok. 150 PLN. Na kolejnym miejscu plasują się województwa opolskie i lubelskie, gdzie wizyta u wróżbitki kosztuje średnio nieco ponad 100 PLN. Najmniej zapłacimy u wróżek z łódzkiego, podkarpackiego oraz wielkopolskiego – średnio 41 – 50 PLN. Najwyższe stawki sięgają tam do 100 PLN za godzinny seans tarota. W lubuskim oraz dolnośląskim średnia cena u tarocistek jest niewiele wyższa i wynosi ok. 60 – 65 PLN. W pozostałej części Polski średnie stawki wróżek oscylują wokół 75 PLN w zachodniopomorskim i świętokrzyskim do ok. 100 PLN w Małopolsce i na Śląsku.

Od czego zależą zarobki wróżek? Główne czynniki to lokalizacja i wyposażenie salonu. Duży wpływ ma także fakt, czy stawianie tarota jest głównym źródłem dochodu czy tylko przynoszącym dodatkowe zarobki hobby. „Koleżanka naszej babci” mieszkająca w domku za rogiem z pewnością odczyta naszą przyszłość dużo taniej niż wróżbitka z dyplomem i profesjonalnym salonem astrologicznym w centrum miasta.

Co w przypadku, gdy chcemy skorzystać z konsultacji z renomowaną wróżką, która przyjmuje na drugim krańcu Polski? Osobista wizyta w salonie nie jest obecnie koniecznością – z pomocą przychodzi Internet, w którym można znaleźć setki ogłoszeń wróżbitów udzielających porad na odległość. Komputer i łącze internetowe – to obecnie standardowe wyposażenie „magicznego” miejsca pracy. Dane portalu wynagrodzenia.pl wskazują, że ceny godzinnych konsultacji przez Gadu - Gadu wahają się od 50 do 80 PLN. Stawki za przepowiednię przez Skype wynoszą od 50 PLN do 160 PLN.

fot. mat. prasowe

Stawki za wróżby karciane „na odległość”

Stawki za wróżby karciane „na odległość”

Kolejnym sposobem na konsultację z wróżką bez wychodzenia z domu jest poczta elektroniczna. Wystarczy w e-mailu opisać intrygujące nas zagadnienia, podać datę urodzenia i przelać pieniądze na konto bankowe. Wróżbici udzielając porad w ten sposób zarabiają średnio ok. 70 PLN za jednorazową wróżbę. Najniższa stawka za elektroniczną wróżbę wynosi już 10 PLN, ale w zależności od doświadczenia i renomy wróżki oraz szybkości uzyskania odpowiedzi zwrotnej, trzeba się liczyć z wydatkami rzędu nawet 200 PLN.

Osoby ciekawe poznania swej przyszłości mogą skorzystać także z konsultacji telefonicznej. Za rozstawienie kart tarota „na żywo” wróżbiarka otrzymuje średnio ok. 100 PLN za godzinną rozmowę. Najniższe kwoty za wróżbę telefoniczną wynoszą od 50 PLN za godzinę. Rekordzistki zarabiają nawet 300 PLN.

 

1 2

następna

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: