eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia w organizacjach pozarządowych w 2019 roku

Wynagrodzenia w organizacjach pozarządowych w 2019 roku

2020-06-30 00:22

Wynagrodzenia w organizacjach pozarządowych w 2019 roku

Jakie wynagrodzenia w organizacjach pozarządowych? © johan10 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Praca w organizacji pozarządowej to ciekawe miejsce dla rozwijania swojej kariery ze względu na to, że można działać na rzecz społeczeństwa. Jednak jej głównym mankamentem jest to, że wiele osób pracę w takich miejscach kojarzy z niskimi zarobkami. Czy rzeczywiście tak jest? Ile zarabiają osoby zatrudnione w tym sektorze? Na te i inne pytania odpowiedź znajdą Państwo w niniejszym artykule.

Przeczytaj także: Wynagrodzenia 2019. Najwyżej i najniżej opłacane branże

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mediana wynagrodzenia całkowitego osób pracujących w organizacjach pozarządowych w 2019 roku wynosiła 4 578 PLN brutto. W tym typie firm mężczyźni otrzymywali pensję o 897 PLN wyższą od pensji kobiet. Warto również zaznaczyć, że pracownicy w organizacjach pozarządowych zarabiali 349 PLN mniej niż zatrudnieni w firmach prywatnych.

fot. mat. prasowe

Schemat 1. Wynagrodzenie całkowite pracowników organizacji pozarządowych w 2019 roku

Mediana wynagrodzenia całkowitego osób pracujących w organizacjach pozarządowych w 2019 roku wynosiła 4 578 PLN brutto.


W 2019 roku najwyższe wynagrodzenia otrzymywali pracownicy organizacji pozarządowych, w których liczba zatrudnionych była większa niż 1 000. Z kolei najmniej zarabiały osoby, pracujące w organizacjach pozarządowych, w których zatrudnionych było do 9 osób.

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Mediana wynagrodzenia całkowitego w organizacjach pozarządowych różnej wielkości w 2019

W 2019 roku najwyższe wynagrodzenia otrzymywali pracownicy organizacji pozarządowych, w których liczba zatrudnionych była większa niż 1 000


W 2019 roku pracownicy organizacji pozarządowych najwięcej zarobili w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Mediana ich wynagrodzeń wynosiła kolejno: 5 795 PLN brutto, 5 500 PLN brutto i 5 400 PLN brutto. Natomiast najniższe wynagrodzenia otrzymywali zatrudnieni w organizacjach pozarządowych w Lublinie i Rzeszowie. Mediana zarobków w tych miastach wynosiła po 4 200 PLN brutto.

Wśród mieszkańców Warszawy pracujących w organizacjach pozarządowych najwięcej zarabiali pracownicy ze stażem pracy od 11 do 15 lat – 6 675 PLN brutto. Mediana wynagrodzeń mieszkańców stolicy była o 1 475 PLN brutto wyższa od ogólnopolskiej mediany wynagrodzenia całkowitego osób pracujących w organizacjach pozarządowych z tym samym stażem pracy.

fot. mat. prasowe

Wykres 2. Mediana wynagrodzenia osób pracujących w organizacjach pozarządowych w Warszawie

Wśród mieszkańców Warszawy pracujących w organizacjach pozarządowych najwięcej zarabiali pracownicy ze stażem pracy od 11 do 15 lat – 6 675 PLN brutto.


Różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn ze stażem pracy nie dłuższym niż rok, pracujących w organizacjach pozarządowych w Warszawie w 2019 roku wyniosła 1 000 PLN brutto. Mediana wynagrodzenia kobiet w Warszawie, które dopiero rozpoczęły pracę była o 434 PLN wyższa od ogólnopolskiej mediany zarobków kobiet z tym samym stażem pracy. Z kolei wśród mężczyzn różnica ta wyniosła 1 000 PLN.

fot. mat. prasowe

Wykres 3. Mediana wynagrodzenia kobiet i mężczyzn pracujących w organizacjach pozarządowych

Różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn ze stażem pracy nie dłuższym niż rok, pracujących w organizacjach pozarządowych w Warszawie w 2019 roku wyniosła 1 000 PLN brutto.


Informacje o badaniu: W 2019 roku w badaniu uczestniczyły 161 549 osoby. 62% uczestników badania ma nie więcej niż 35 lat, 72% mieszka w miastach powyżej 100 000 mieszkańców, 68% ma wykształcenie wyższe, 45% pracuje w dużych lub wielkich przedsiębiorstwach, zaś 80% jest zatrudnionych w firmach prywatnych.

Patrycja Małek
Sedlak & Sedlak


Ile zarabiają inni na Twoim stanowisku? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki do rynkowych stawek! .

oprac. : wynagrodzenia.pl wynagrodzenia.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: