eGospodarka.pl

PracaSłownik stanowisk › Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych nadzoruje właściwy przebieg prowadzonych prac budowlanych oraz dba o przestrzeganie prawa budowlanego. Jest to osoba niezbędna na placu budowy, a wykonywana przez nią praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Kierownik robót, podobnie jak podlegający mu zespół, często musi pracować w niesprzyjających warunkach atmosferycznych – narażony jest na wysokie i niskie temperatury, opady deszczu itp. Na budowie obowiązuje odpowiedni strój, przede wszystkim kask.
Kierownik robót budowlanych często utożsamiany jest z kierownikiem budowy, są to jednak dwa oddzielne stanowiska.

Czym się zajmuje kierownik robót budowlanych (Zakres obowiązków):


 • analiza dokumentacji technicznej
 • organizowanie przebiegu prac budowlanych
 • kierowanie pracą brygady roboczej i nadzorowanie bieżących robót
 • prowadzenie rozliczeń robocizny, materiałów, sprzętu i maszyn,
 • nadzór nad podwykonawcami
 • opracowywanie założeń budżetowych, wycena prac budowlanych
 • opracowywanie dokumentacji powykonawczej

Wymagania


Kierownik robót budowlanych powinien legitymować się wykształceniem minimum średnim (atutem będzie wykształcenie wyższe budowlane), a także posiadać uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Najważniejsze jest jednak doświadczenie w branży budowlanej – bez niego nie można liczyć na zatrudnienie w charakterze kierownika. Konieczne może być także posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz znajomość prawa budowlanego.

Kierownik robót budowlanych powinien być osobą komunikatywną, umiejącą pracować w zespole i zarządzać nim. Ważna jest umiejętność pracy pod presją czasu, zdolności organizacyjne, nastawienie na osiągnięcie zamierzonego celu.

Zarobki


Zarobki kierownika robót budowlanych można sprawdzić pod adresem: http://www.firma.egospodarka.pl/zarobki/produkcja/kierownik-robot-budowlanych/
Więcej na ten temat: kierownik robót budowlanych

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

 • uprawnienia budowlane

  Uprawnienia budowlane / 2019-03-26 15:37:36

  Tak jak wspomniano, przede wszystkim trzeba posiadać uprawnienia budowlane w danej specjalności żeby zostać Kierownikiem na budowie. Bez tego to maksymalnie inżynier budowy. O tym jak zdobyć uprawnienia budowlane można poczytać na stronie www.uprawnieniabudowlane.info Aby awansować potrzebne jest jeszcze doświadczenie przy budowie odpowiednich konstrukcji wymagane na danym kontrakcie. Po zdobyciu uprawnień budowlanych to jeszcze długa droga do satysfakcjonujących zarobków - łącznie ze studiami to ok 9 lat. A to niby lekarze mają ciężko. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: