eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaSłownik miast › Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski to miasto w województwie lubuskim, jest największym miastem w województwie lubuskim. Według danych z 31 grudnia 2013 r. miasto miało 124 344 mieszkańców. Stopa bezrobocia wynosiła 6,3% według danych z dnia 31.08.2014 roku. Gorzów położony jest na siedmiu wzgórzach.
Miasto jest ośrodkiem przemysłowym z rozwiniętym przemysłem chemicznym, elektronicznym, energetycznym, farmaceutycznym, lekkim, maszynowym, metalowym, motoryzacyjnym, spożywczym, włókienniczym. W Gorzowie Wielkopolskim działa podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gorzów od lat dynamicznie przyciągał kapitał zarówno Polski, jak i zagraniczny. W mieście znajduje się firma Volkswagen Elektrosystemy Sp. z o.o., oraz zakład produkujący wiązki instalacji elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego dla samochodów grupy Volkswagen AG.

W mieście znajduje się wiele warsztatów, punktów usługowych, hurtowni, sklepów, istnieją oddziały większości działających w Polsce banków i towarzystw ubezpieczeniowych, dealerzy popularniejszych marek samochodowych. Istnieje wiele centrów handlowych oraz marketów wielkopowierzchniowych.

Gorzów Wielkopolski posiada placówki szkolnictwa wyższego: Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, AWF, Wyższa Szkoła Biznesu, Uniwersytet Szczeciński – Zamiejscowy Wydział Społeczno-Ekonomiczny w Gorzowie Wlkp.

W mieście istnieje rozbudowana infrastruktura sportowa, działalność prowadzi wiele klubów w różnorodnych dyscyplinach.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: Gorzów Wielkopolski

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: