eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Zarobki IT 2012: testerzy oprogramowania

Zarobki IT 2012: testerzy oprogramowania

2013-06-12 00:22

Zarobki IT 2012: testerzy oprogramowania

W 2012 roku testerzy oprogramowania zarabiali przeciętnie 5 100 PLN brutto © Sergey Nivens - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

W 2012 roku testerzy oprogramowania zarabiali przeciętnie 5 100 PLN brutto. Na większe płace mogli liczyć ci pracujący w województwie małopolskim. Tam zarobki testerów były najwyższe – wynika z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2012 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.
Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto testerów oprogramowania w 2012 roku wyniosła 5 100 PLN. – W firmach z kapitałem zagranicznym ta grupa informatyków zarabiała jednak znacznie więcej. Wartość mediany osób pracujących w tych przedsiębiorstwach wyniosła 5 900 PLN. Stanowi to 116% płacy testerów ogółem. Z kolei zarobki tej grupy w firmach polskich wynosiły przeciętnie 82% mediany (4 188 PLN) – komentuje Adam Wrona z Sedlak & Sedlak.

W województwie małopolskim wynagrodzenia testerów oprogramowania były w 2012 roku najwyższe. Specjalista zatrudniony na tym stanowisku otrzymywał przeciętnie 6 000 PLN. To zdecydowanie więcej niż w dolnośląskim, gdzie mediana płac wyniosła 5 600 PLN. Zaskakujące jest to, że przeciętne wynagrodzenie testerów w województwie mazowieckim uplasowało się dopiero na trzeciej pozycji, na poziomie 5 150 PLN.

fot. mat. prasowe

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto testerów oprogramowania w wybranych województwach (w PLN)

W województwie małopolskim wynagrodzenia testerów oprogramowania były w 2012 roku najwyższe. Specjalista zatrudniony na tym stanowisku otrzymywał przeciętnie 6 000 PLNPraca testerów wymaga korzystania z dokumentacji oprogramowania – często w języku angielskim. Ponadto, osoba wykonująca testy musi sporządzić plan, napisać sprawozdanie oraz opisać uzyskane wyniki. Jako, że praca testerów oprogramowania często wiąże się z wymogiem posługiwania się tym językiem, osoby z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego zarabiały najwięcej (5 400 PLN). Jest to 27% więcej niż wyniosły płace osób posługujących się angielskim w stopniu słabym (4 261 PLN).

fot. Sergey Nivens - Fotolia.com

W 2012 roku testerzy oprogramowania zarabiali przeciętnie 5 100 PLN brutto

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto testerów oprogramowania w 2012 roku wyniosła 5 100 PLN. W firmach z kapitałem zagranicznym ta grupa informatyków zarabiała jednak znacznie więcej.


Czy testerzy powinni posiadać kompetencje programistów? – Choć znajomość języków programowania nie jest konieczna, aby rozpocząć pracę testera oprogramowania, to umiejętności te mogą okazać się przydatne w tym zawodzie. Znajduje to odzwierciedlenie w zróżnicowaniu wynagrodzeń testerów znających różne języki programowania. Najwyższe całkowite wynagrodzenie brutto otrzymywali w 2012 roku testerzy ze znajomością języka Visual Basic – 7 000 PLN. Powyżej 6 000 PLN otrzymywali jeszcze specjaliści znający Perl (6 400 PLN) oraz Java Script/AJAX (6 250 PLN) – komentuje Adam Wrona z Sedlak & Sedlak.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia testerów oprogramowania znających wybrane języki programowania (mediana, w PLN)

Najwyższe całkowite wynagrodzenie brutto otrzymywali w 2012 roku testerzy ze znajomością języka Visual Basic – 7 000 PLNSprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. .

oprac. : wynagrodzenia.pl


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: