eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Praca dorywcza: kto i ile zarabia w walentynki?

Praca dorywcza: kto i ile zarabia w walentynki?

2020-02-14 00:22

Praca dorywcza: kto i ile zarabia w walentynki?

Kto najwięcej zarobi na walentynkach? © karandaev - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Walentynki okazują się być dogodną okazją nie tylko do wyrażania uczuć, ale również do podreperowania domowego budżetu. 14 lutego restauracje, kwiaciarnie, czy salony piękności są wręcz oblegane. To powoduje zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. O pracę dorywczą w okresie święta zakochanych trudno nie powinno być zwłaszcza kelnerom, kurierom czy wizażystom. Oferowane im stawki godzinowe sięgają nawet 65 zł brutto - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Personnel Service.
Jeśli walentynki, to romantyczne kolacje, bukiety kwiatów, odświętne makijaże i upominki przypominające o uczuciach, którymi darzymy najbliższą osobę. Amerykańskie święto zakochanych na dobre wpisało się w polską tradycję, co spowodowało m.in., że w okolicach 14 lutego pojawia się wzmożone zapotrzebowanie na sezonowych pracowników. Na całkiem nieźle opłacaną pracę dorywczą mogą liczyć w tym okresie przede wszystkim kurierzy, sprzedawcy kwiatów, kelnerzy czy wizażyści.

Jak wynika z danych Personnel Service wynika, że jedną z najbardziej opłacalnych prac dorywczych w okresie walentynek jest sprzedaż kwiatów. Ile zarabia sprzedawca symbolicznych czerwonych róż? Nawet 55 zł brutto za godzinę, co trzykrotnie przewyższa stawkę minimalną. Jeszcze więcej zarobi kurier, bo nawet 65 zł brutto na godzinę. Boom przeżywają też salony kosmetyczne, gdzie zakochani przygotowują się na walentynkowe wyjście. Tym samym wizażyści i wizażystki mogą zarobić nawet 41 zł brutto na godzinę. Nieco mniejsze wynagrodzenie czeka hostessy, które mają zachęcić do zakupów – hostessa może liczyć na maksymalnie 19 zł brutto na godzinę.

W walentynki szczególnie dużo pracy ma także branża gastronomiczna. Restauracje są wówczas oblegane przez pary, na co pracodawcy przygotowują się z wyprzedzeniem, okresowo zwiększając zatrudnienie.
- Lokale gastronomiczne na walentynki chętnie rekrutują dodatkowych ludzi na stanowiska kelnerów oraz pomocy kuchennej. W przypadku tego pierwszego zawodu, oprócz określonej stawki godzinowej, można liczyć na napiwki, które czasem potrafią podwoić wynagrodzenie. Niewykluczone też, że w przypadku najlepszych pracowników, pracodawca zamiast krótkookresowej umowy, zaproponuje nam jej przedłużenie, co np. dla studentów jest świetną opcją dorobienia – mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service i ekspert ds. rynku pracy.

Ile zarabia średnio pomoc kelnerska? Jest to około 13,5 zł brutto na godzinę. Na podobne zarobki mogą liczyć kasjerzy.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia w walentynki

Sprzedawca róż za godzinę swojej pracy może zarobić nawet 55 zł brutto.oprac. : eGospodarka.pl


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: