eGospodarka.pl

PracaPorady dla pracownika › Gdzie po wakacyjne oferty pracy?

Gdzie po wakacyjne oferty pracy?

2018-07-03 12:48

Gdzie po wakacyjne oferty pracy?

Pracownicy produkcji poszukiwani © auremar - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Jeśli praca na wakacje, to przede wszystkim w produkcji, budownictwie oraz przemyśle wydobywczym. Z danych zebranych przez Manpower wynika, że to właśnie te branże zamierzają rekrutować tego lata najintensywniej. Pracodawcy potrzebują nie tylko tzw. niebieskich kołnierzyków, ale również inżynierów budowy, menedżerów projektów, kontrolerów jakości czy planistów produkcji. Sytuację na rynku pracy dodatkowo "podkręca" ciągle rekordowo niskie zatrudnienie.
Jak wynika z ostatniego Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia dla III kwartału 2018 roku, w okresie lipiec-wrzesień br. zakrojone na najszerszą skalę plany rekrutacyjne formułują produkcja przemysłowa, budownictwo i przemysł wydobywczy.

W pierwszym z wymienionych sektorów poszukiwani są przede wszystkim pracownicy produkcyjni, monterzy, magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, operatorzy maszyn oraz elektromechanicy (źródło: dane własne ManpowerGroup). Na oferty pracy mogą liczyć również kierownicy i eksperci – kierownicy zmiany, planiści produkcji, kierownicy operacyjni. Również w budownictwie, utożsamianym głównie z pracą fizyczną, firmy poszukują inżynierów budowy czy project managerów odpowiedzialnych między innymi za koordynację i zarządzanie wymaganymi zezwoleniami, licencjami i certyfikatami niezbędnymi dla prawidłowego uruchomienia fabryki.

Jak zauważa Luiza Luranc, ekspert rynku pracy z agencji zatrudnienia Manpower rynek pracy jest w tej chwili niesamowicie chłonny, szczególnie w odniesieniu do kandydatów, którzy będą wykonywać prace fizyczne.
– Obecnie zdecydowanie mamy do czynienia z rynkiem pracownika fizycznego i wzrostem płac w tym obszarze. Wraz z upływem kolejnych miesięcy obserwujemy rosnącą dynamikę wzrostu wynagrodzeń i benefitów pozafinansowych. Wakacje to intensywny czas dla branży turystycznej i rolniczej, ale to również okres przygotowania do wzrostu zapotrzebowania na kadry, które pojawi się jesienią na produkcji czy w branży e-commerce – dodaje Luiza Luranc.

fot. mat. prasowe

W których sektorach rynku pracodawcy będą zwiększać zatrudnienie?

Produkcja przemysłowa, budownictwo i przemysł wydobywczy to branże, które będą najintensywniej rekrutować w wakacje.


Wśród 10 przeanalizowanych przez ManpowerGroup sektorów rynku dużej liczby ofert pracy w sezonie wakacyjnym można się spodziewać również w branży gastronomicznej i hotelarskiej oraz w handlu detalicznym i hurtowym.

Informacje o badaniu
ManpowerGroup zapytał 750 polskich pracodawców o ich plany zatrudnienia na okres lipiec–wrzesień 2018 roku. Wyniki badania zostały opublikowane w ramach raportu Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: