eGospodarka.pl poleca

PracaGrupypl.praca.dyskusjeinspiracje › Re: inspiracje
  • Data: 2010-07-09 09:40:36
    Temat: Re: inspiracje
    Od: Rafał <r...@o...pl> szukaj wiadomości tego autora
    [ pokaż wszystkie nagłówki ]

    W dniu 08.07.2010 20:47, MiReK pisze:
    > Jest sobie takie ogloszonko:
    > Wymagania osoby zatrudnionej na stanowisku:znajomość j.angielskiego
    > ,wykształcenie wyższe (informatyka, elektronika,
    > telekomunikacja),doświadczenie w zawodzie,umiejętność budowy i administracji
    > sieci WAN, LAN,dobra znajomość podstawowych zagadnień sieciowych (TCP/IP
    > DNS )Obowiązki:instalacja, aktualizacja, konfiguracja sieci, środowiska
    > Windows,tworzenie baz danych, wdrażanie rozwiązań
    > systemowych,administrowanie na zaawansowanym poziomie aplikacjami i
    > systemami operacyjnymi oraz produktami Microsoft ( Ex Change, MS SQL, Active
    > Directory).
    > Gdzie zdobyc wymagane doswiadczenie, jak sie jest kilka lat po studiach. A w
    > glowie srednio na jeza?
    Tak z opisu można wywnioskować że szukają samodzielnego admina do nie za
    dużej firmy. Jest to dobra praca, ale jako druga. Jak nie masz w ogóle
    doświadczenia to sobie to odpuść. Oszczędzisz sobie stresu, a pracodawcy
    kasy. W pierwszej kolejności dla świeżego "admina", który nie ma
    doświadczenia, a dłubanie, psucie i sprawdzanie typu "zobaczmy co się
    stanie" nie było pasją na wcześniejszych etapach edukacji, odpowiednie
    stanowisko to pomocnik admina jakiejś większej sieci.
    Osoba taka stanie się bohaterem wielu ciekawych sytuacji:), swojego
    rodzaju "fali", ale będzie mogła się wiele nauczyć, zdobyć
    doświadczenie. Tylko pod warunkiem że będzie chciała.

    Co do ogłoszenia, w zależności jaka to firma, oraz jak bardzo kumaci są
    zwierzchnicy, można się nieźle ustawić w takiej pracy. Osoba na takim
    stanowisku zna wszelkie tajemnice firmy, mnóstwo sztuczek jak sobie z
    czymś poradzić, wie gdzie się coś może psuć itp. Przeszkolenie nowej
    osoby może się później okazać bardzo kosztowne(przestoje, długie
    awarie), taki dobry pracownik staje się nietykalny.

    Jednak wymienione wymagania, powiedział bym że są bardzo skromne, ale
    trzeba sobie zdawać sprawę jak działa firma i być nieco obytym w tym
    temacie. Jeżeli powyższe stanowisko jest do objęcia po innym adminie i
    jest możliwość "przejąć od niego wiedzę" to średnio rozgarnięta osoba, z
    jako taką wiedzą ze studiów powinna sobie poradzić. Trzeba tylko
    szybko(najlepiej przed pierwszą awarią;)) zrozumieć działanie całości.

Podziel się

Poleć ten post znajomemu poleć

Wydrukuj ten post drukuj

Następne wpisy z tego wątku

Najnowsze wątki z tej grupy

Najnowsze wątki

Szukaj w grupach

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1