eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › Podróże służbowe mogą być przyjemne

Podróże służbowe mogą być przyjemne

2012-07-15 00:05

Podróże służbowe mogą być przyjemne

Podróże służbowe © Jürgen Fälchle - Fotolia.com

Podróże służbowe stanowią czasem nieodzowny element aktywności zawodowej. Częste wyjazdy są jednak bardzo meczące. Lotniskowe poczekalnie, przemieszczanie się z miejsca na miejsca i w końcu biznesowe spotkania z klientami z czasem zlewają Ci się w całość. Jak przy tym wszystkim znaleźć chwilę oddechu?

Przeczytaj także: Podróże służbowe w Polsce 2012

“Kiedy praca wymaga od Ciebie licznych podróży służbowych i w związku z tym nie masz czasu dla siebie, postaraj się wykorzystać biznesowe wyjazdy również na odpoczynek” – radzi Małgorzata Majewska, ekspert www.monsterpolska.pl.

Przygotuj się przed podróżą

Zanim wyruszysz w podróż, warto kilka dni wcześniej przygotować sobie „plan działania”. Skorzystaj z potęgi Internetu i zorientuj się co ciekawego do zobaczenia i zrobienia czeka Cię na miejscu.

Poradź się miejscowych

Zazwyczaj bardzo pomocni są pracownicy hotelu, w którym mieszkasz. Znają miasto i okolice i chętnie doradzą Ci co zobaczyć, gdzie dobrze zjeść oraz jak najwygodniej dojechać w konkretne miejsca.

Skorzystaj z wiedzy swojego klienta

Jeżeli odwiedzasz klientów w ich rodzinnych miejscowościach, przy okazji prowadzenia biznesowych rozmów, zapytaj co ciekawego można robić na miejscu. Zacznij planować od razu po ustaleniu daty spotkania, dzięki czemu będziesz miał czas na kupienie biletów na ciekawe wydarzenia czy zrobienie rezerwacji.

Zaplanuj dodatkowy dzień na odpoczynek

Trudno w jednym momencie przełączyć się z pracy na pełnych obrotach na relaks. Dlatego zastanów się nad przeznaczeniem jednego dnia podróży służbowej na prywatne aktywności.

”Zaplanuj jeden dzień na zwiedzanie okolicy, nie umawiaj żadnych spotkań. Dzięki temu będziesz miał odrobinę przyjemności ze służbowego wyjazdu i nabierzesz energii do dalszej pracy” – proponuje Małgorzata Majewska. A kiedy ten wolny dzień już nadejdzie, najlepiej wyłącz służbowy telefon.

fot. Jürgen Fälchle - Fotolia.com

Podróże służbowe

Jeżeli planujesz połączyć biznes z przyjemnościami w czasie podróży służbowej, dopilnuj, by szef wiedział o prywatnej stronie Twojego wyjazdu

Informuj swojego szefa

Jeżeli planujesz połączyć biznes z przyjemnościami w czasie podróży służbowej, dopilnuj, by szef wiedział o prywatnej stronie Twojego wyjazdu. Poinformuj go o tym, w jaki sposób biznesowe wydatki i prywatne koszta będą rozdzielone. Przykładowo, jeżeli kończysz spotkania służbowe przed południem i mógłbyś już wrócić do domu, ale chcesz poświęcić jeszcze kilka godzin na poznanie nowego miasta, popołudniowe wydatki powinieneś pokryć z własnych środków.

Postaraj się zaoszczędzić

Jeżeli Twój pracodawca ma wątpliwości co do przedłużenia wyjazdu, nawet jeżeli koszt jego prywatnej części pokrywasz z własnych pieniędzy, jest na to rada. Planując podróż: terminy, hotele, środki transportu itp., postaraj się zaoszczędzić firmowe pieniądze. W tej sytuacji wątpliwości szefa powinny zostać rozwiane.

oprac. : Monster Polska Monster Polska

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: