eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzenia › W ile lat uzbierasz 1 mln euro, zarabiając średnią krajową?

W ile lat uzbierasz 1 mln euro, zarabiając średnią krajową?

2023-04-14 00:30

W ile lat uzbierasz 1 mln euro, zarabiając średnią krajową?

W ile lat można zarobić 1 mln €? © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Średnia krajowa w Polsce oscyluje ostatnio na poziomie około 7000 zł netto. Ile lat musielibyśmy odkładać całość otrzymywanego wynagrodzenia, aby uzbierać okrągły 1 mln euro? O stosowne wyliczenia dla Polski i innych krajów pokusił się serwis Picodi.com. Okazuje się, że daleko nam do Szwajcarów, ale jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji niż np. Grecy czy Bośniacy.

Przeczytaj także: GUS: średnia krajowa w II 2023 wyższa o 13,6% r/r

W rankingu uwzględnione zostały 102 państwa. Jeśli zsumować wszystkie pieniądze, które zarabiający średnią krajową pracownik otrzymuje na rękę, to najszybciej zarobią swój pierwszy milion mieszkańcy Szwajcarii – w 15 lat i 3 miesiące. Na drugim miejscu znalazł się Singapur z wynikiem 18 lat i 2 miesiące. O 4 miesiące dłużej muszą pracować mieszkańcy Luksemburga – 18 lat i 6 miesięcy. W pierwszej piątce liderów znalazły się też USA (21 lat i 3 miesiące) oraz Islandia (22 lata i 5 miesięcy).

Polska w tym rankingu uplasowała się na 40. pozycji. Otrzymując średnią krajową, można zarobić milion euro w 83 lata i 4 miesiące. Kraj nad Wisłą wyprzedził w tym rankingu Portugalię (o 3 miesiące), Słowację (o 3 lata) oraz Węgry (o 16 lat). Z drugiej strony, o ponad 25 lat szybciej zarobią milion euro zarabiający średnią krajową Czesi (32. miejsce i 57 lat i 6 miesięcy), a z Niemcami dzieli nas ponad 50 lat (14. miejsce i 30 lat i 8 miesięcy).

Więcej niż 500 lat pracy jest wart milion euro w Nigerii (dokładnie 554 lata), Ugandzie (559 lat i 8 miesięcy), Egipcie (646 lat i 8 miesięcy) i Pakistanie (664 lata i 6 miesięcy).

fot. mat. prasowe

W ile lat można zarobić milion, zarabiając średnią krajową?

Najszybciej zarobią swój pierwszy milion mieszkańcy Szwajcarii


Metodologia i źródła danych
Dane na temat przeciętnego wynagrodzenia netto, czyli po potrąceniu podatków i obowiązkowych składek, pochodzą z portalu Numbeo, na którym tysiące użytkowników z całego świata wypełniają ankiety dotyczące wynagrodzeń. Przy konwertowaniu walut wykorzystaliśmy średnie kursy za marzec 2023 r. według Google Finance.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: