eGospodarka.pl poleca

PracaSłownik stanowisk › Monter konstrukcji stalowych

Monter konstrukcji stalowych

Monter konstrukcji stalowych - zakres obowiązków i opis stanowiska © photo 5000 - Fotolia.com

Osoba na tym stanowisku przygotowuje do montażu elementy stalowe/aluminiowe lub ich zespoły w postaci słupów, belek, elementów stolarki drzwiowej i okiennej, bram, elementów stalowych dachu, a także stalowe/aluminiowe elementy lub zespoły do zamontowania w konstrukcjach lądowych (np. mosty) oraz morskich (np. statki, platformy). Monter konstrukcji stalowych, wykorzystując stal, może wykonywać konstrukcje hal przemysłowych, zbiorników, pomostów, konstrukcje nośne urządzeń przemysłowych, konstrukcje stalowe słupów, wież i masztów. Wykorzystując aluminium monter może wykonywać i montować konstrukcje pawilonów, wiat, kładek, kolektorów słonecznych, reklam, ścian osłonowych i pokryciowych.
Monter konstrukcji stalowych jest odpowiedzialny za wykonanie prawidłowego montażu, zabezpieczenie i konserwację wykonanych konstrukcji oraz prawidłową eksploatację narzędzi i urządzeń. Podczas pracy może mierzyć, przycinać, spajać, przykręcać, podwieszać, spawać, zgrzewać i uszczelniać elementy konstrukcji. Jego obowiązkiem jest zachowanie zasad technologicznych, przestrzeganie norm jakościowych oraz dokonanie oceny wykonanej pracy.

Czym się zajmuje monter konstrukcji stalowych (Zakres obowiązków):

  • ocena warunków technicznych miejsca montażu
  • przygotowywanie narzędzi, sprzętu do wykonania konstrukcji
  • wykonywanie montażu konstrukcji stalowej/aluminiowej
  • kontrolowanie jakości wykonanego montażu
  • wykonywanie obmiaru i odbioru konstrukcji
  • demontowanie konstrukcji stalowej/aluminiowej
  • wykonywanie rozliczeń zużytych materiałów

Wymagania

Monter konstrukcji stalowych/aluminiowych powinien ukończyć minimum gimnazjum (lub szkołę podstawową w przypadku starszych roczników), wskazane jest jednak posiadanie wykształcenia zasadniczego zawodowego w kierunku mechanicznym, budowlanym lub pokrewnych. Możliwe jest również szkolenie praktyczne (przyuczenie) na stanowisku pracy i zdobywanie doświadczenia w trakcie pracy.

Pożądane będzie posiadanie aktualnych uprawnień spawalniczych i dozorowych do obsługi niektórych urządzeń i maszyn, znajomość obsługi sprzętu technicznego i pomiarowego, ukończony kurs hakowego (poddźwignicowego) oraz obsługi palnika gazowego. Przeciwwskazaniem do wykonywania zawodu może być lęk wysokości, dysfunkcje kończyn dolnych i górnych, choroby kręgosłupa, wady wzroku niepodlegające korekcji, niektóre schorzenia neurologiczne (np. padaczka).

Zarobki

Wynagrodzenie całkowite brutto monterów konstrukcji stalowych/aluminiowych w Polsce mieści się w przedziale 2000 - 4000 zł brutto. Za granicą istnieje możliwość uzyskania znacznie wyższych zarobków.
Więcej na ten temat: monter konstrukcji stalowych

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • delta401 / 2019-03-28 15:40:56

    Dobrze się zarabia, jak się trafi na porządną firmę, która ma zlecenia. Ja pracuje w Euro Raf w Płocku i nie narzekam, bo można wyciągnąć naprawdę solidną pensję, a atmosferę to my mamy wesołą :D Ale robotę trzeba robić dobrze. Nie ma nic na pół gwizdka. Tak to działa. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.