eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaSłownik miast › Gniezno

Gniezno

Gniezno to miasto w województwie wielkopolskim, pierwsza stolica Polski. Było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Gniezno jest członkiem Związku Miast Polskich. Według z dnia 30 czerwca 2012 miasto liczyło 70 129 mieszkańców. Zajmuje powierzchnię 41 km². Stopa bezrobocia wynosiła 12,7% według danych z dnia 30.04.2014 roku.
W Gnieźnie przez cały rok odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne takie, jak: nawiązujące do średniowiecza „Festa Fatuorum”, Międzynarodowy Festiwal Organowy „Muzyka w murach gnieźnieńskiej katedry” organizowany pod koniec czerwca, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz pod Piątką. Raz w roku w Gnieźnie odbywają się cykliczne zawody sportowe.

W Gnieździe znajdują się zakłady produkcji metalowej: Fadrobud, Novarm, Protech, zakłady produkcji materiałów budowlanych, zakłady produkcji elektrycznej, produkcja z tworzyw sztucznych plastiku styropianu, zakłady produkcji spożywczej, produkcja maszyn: Iaro - Produkcja automatów i maszyn pakujących oraz Zakłady Chemiczne GAMIX.

W mieście znajdują się uczelnie wyższe: Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

Będąc w Gnieźnie warto zwiedzić: Katedrę Gnieźnieńską wraz z Wzgórzem Lecha. W katedrze znajdują się Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życiorys św. Wojciecha, Kościół św. Wawrzyńca, Kościół św. Krzyża, do zabytków zalicza się także koszary wojenne oraz Stary Ratusz.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: Gniezno

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: