eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaWynagrodzenia › Ile zarabia specjalista? – finanse, sprzedaż i centra usług wspólnych

Ile zarabia specjalista? – finanse, sprzedaż i centra usług wspólnych

2014-08-31 00:45

Ile zarabia specjalista? – finanse, sprzedaż i centra usług wspólnych

Specjaliści są w cenie © Pio Si - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Polska jest rynkiem atrakcyjnym dla zagranicznych inwestorów między innymi dzięki kompetencjom polskich specjalistów – zarówno inżynierów, jak i tych zajmujących się marketingiem, sprzedażą czy finansami. Międzynarodowa firma doradztwa personalnego Page Personnel opracowała Przegląd Płac 2014, prezentujący poziomy wynagrodzeń wybranych grup specjalistów, jak również stawiane im wymagania.
Ubiegłoroczny światowy raport UNCTAD, agendy ONZ ds. handlu i rozwoju, uplasował Polskę na drugim miejscu w Europie pod względem bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Autorzy prognozują, że w ciągu następnych dwóch lat nasz kraj może stać się 4 najbardziej atrakcyjną inwestycyjnie gospodarką w Europie i 14 na świecie. Jeśli dodamy do tego pojawiające się symptomy rosnącej gospodarki okazuje się, że nasz rynek pracy powoli się ożywia.

Firmy zagraniczne traktują Polskę jako bardzo atrakcyjny rynek oferujący doskonale wykwalifikowaną kadrę korzystającą z szerokiej bazy specjalistycznych uczelni o wysokim poziomie nauczania, pracowników z ciekawym doświadczeniem zdobytym w firmach z kapitałem zarówno polskim, jak również zagranicznym, oraz bardzo dobrą znajomością języków obcych. Najbardziej cenieni są nasi inżynierowie i specjaliści IT, ale także księgowi, specjaliści ds. wynagrodzeń, czy kontrolerzy finansowi. Zawsze poszukiwani są skuteczni handlowcy oraz marketingowcy, a ostatnio szczególnie ci specjalizujący się w działaniach online – zauważa Piotr Dziedzic.

Rywalizacja o najlepszych kandydatów, którą intensyfikują firmy zagraniczne, już się rozpoczęła. Pracodawcy coraz częściej wprowadzają działania mające zatrzymać kluczowych pracowników w firmie i utrzymać ich wysoki poziom zaangażowania. Odpowiednie wynagrodzenie jest w tym przypadku jednym z najistotniejszych czynników, ale liczą się także premie i świadczenia dodatkowe, takie jak: ubezpieczenie medyczne, karty fitness czy kupony lunchowe.

Jak kształtują się aktualne wynagrodzenia oferowane specjalistom na polskim rynku pracy? Poniżej prezentujemy kwoty miesięcznego wynagrodzenia brutto w polskich złotych dla wybranych stanowisk. Dane zostały zebrane w Przeglądach Płac 2014 Page Personnel i pochodzą z informacji zgromadzonych przez firmę podczas zakończonych rekrutacji. Dotyczą firm międzynarodowych z różnych sektorów gospodarki, a w szczególności: FMCG, produkcji, opakowań, handlu, nieruchomości, farmacji, energetyki, IT, telekomunikacji, mediów, transportu i logistyki.

Aktualne miesięczne zarobki brutto wybrane z Przeglądów Płac 2014 Page Personnel.

fot. mat. prasowe

Zarobki specjalistów - sprzedaż i marketing

Regionalny kierownik sprzedaży może liczyć nawet na zarobki rzędu 10 000 zł brutto miesięcznie.


fot. mat. prasowe

Zarobki specjalistów - finanse i księgowość

Księgowy w Warszawie może liczyć przeważnie na 5 500 zł miesięcznie, choć i 6 500 nie jest kwotą nieosiągalną


fot. mat. prasowe

Zarobki specjalistów - centra usług wspólnych

Analityk finansowy (starszy specjalista) zarobi w Warszawie nawet 9 000 zł brutto.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: