eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaWynagrodzenia › Pomysły na walentynki: zostań kurierem kwiatowym lub hostessą!

Pomysły na walentynki: zostań kurierem kwiatowym lub hostessą!

2016-02-07 00:15

Pomysły na walentynki: zostań kurierem kwiatowym lub hostessą!

Pomysły na walentynki © corund - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Walentynki to nie tylko okazja do wyrażania uczuć, ale również do zarobienia dodatkowych pieniędzy – poszukiwani są nie tylko kelnerzy czy hostessy, ale również kurierzy kwiatowi. Jak się okazuje, to właśnie ci ostatni mogą liczyć na najwyższe wynagrodzenie.
Wzmożona sprzedaż w walentynki przekłada się także na wzrost liczby ofert pracy tymczasowej. Dodatkowy personel poszukiwany jest szczególnie w miejscach typu super- i hipermarkety, punkty obsługi klienta, stoiska handlowe, restauracje, bary, centra logistyczne czy kwiaciarnie.
Najbardziej dochodowym zajęciem w dzień Walentynek jest praca kuriera kwiatowego, którego średnie zarobki w tym okresie wynoszą ok. 42 zł za godzinę.
Sklepy i kwiaciarnie wysyłkowe, korzystające z usług kurierskich, przeżywają oblężenie podczas zakupów walentynkowych. Jest to doskonała okazja dla ludzi młodych, którzy szukają dodatkowej pracy. Rozwożąc rowerem drobne upominki mogą zarobić nawet 400-700 zł za jeden dzień pracy – mówi Krzysztof Inglot, Pełnomocnik Zarządu Work Service S.A.

W tym roku dzień zakochanych wypada w niedzielę, można więc spodziewać się, że większy ruch w restauracjach, kawiarniach czy kinach rozpocznie się już w piątek wieczorem. Wiele z tych lokali będzie zatrudniać dodatkowe hostessy lub kelnerki, dlatego osoby poszukujące pracy dorywczej najłatwiej znajdą zatrudnienie w branży gastronomicznej i handlowej. Stawki dla tymczasowych pracowników w sklepach i restauracjach będą jednak niewiele większe niż w innych okresach roku - ok. 14 zł za godzinę mogą zarobić kasjerzy i pomocnicy kelnerów (do ich obowiązków należy sprzątanie stolików, wskazywanie klientom miejsca czy pomoc w kuchni).

Stali pracownicy nie powinni w tych dniach liczyć na podniesienie stawek godzinowych, ale mogą się spodziewać dodatkowych profitów płynących z pracy w nadgodzinach oraz większej liczby napiwków. Walentynkowej zwyżki popytu nie odczują zatrudnieni przy produkcji, ponieważ gadżety dla zakochanych, tak jak inne produkty sezonowe, są uwzględniane z wyprzedzeniem w planach firm tej branży.
Od początku lutego rosnącą liczbę zamówień odnotowuje natomiast branża e-commerce. Właściciele sklepów internetowych radzą sobie ze zwiększonym popytem na różne sposoby – w zależności od skali biznesu. W przypadku najmniejszych, obsługiwanych przez jedną osobę sklepów rozwiązaniem jest wsparcie rodziny, większe przedłużają godziny pracy personelu, a największe, które dysponują ogromnymi magazynami, zwracają się o pomoc do agencji zatrudnienia – dodaje Krzysztof Inglot.

fot. mat. prasowe

Profesje walentynkowe i zarobki

Najwięcej w walentynki zarobią kurierzy kwiatowi - stawki sięgają nawet 66 zł za godzinęOceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • komentator / 2016-02-08 14:41:29

    Wolę jednak swoją stałą posadę w Impelu niż takie akcyjne działania. Oczywiście można przez chwilę skorzystać, ale na dłuższą metę się nie da. Dla zainteresowanych namiary na Impela we Wrocławiu, odpowiedz ] [ cytuj ]

  • agencja hostess

    Adaa22 / 2016-02-24 10:48:48

    Ja z kolei polecam, pracuję jako hostessa w agencji DNA (hostessa.pl) i jestem zadowolona. Właśnie w połowie lutego zaczyna się najwięcej zleceń i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: