PracaGrupyalt.pl.praca.oferowana › Kraków => Frontend Developer <=
Ilość wypowiedzi w tym wątku: 1

  • 1. Data: 2021-11-25 10:00:05
    Temat: Kraków => Frontend Developer <=
    Od: TeamQuest Sp. z o.o. <n...@T...PL>

    Our Client is the world's biggest sport data aggregator. They are
    producing sports betting content and iGaming products. They
    develop web applications related to sports as BettingExpert, HLTV,
    SmartBets, RotoGrinders, VegasInsider.

    Their main product domains are Sports, Tips, Affiliation, Casin...

    ***** Frontend Developer

    ***** Twoje super zadania:

    * Design, develop & maintain code for our platforms to enhance the
    excellent experience for our users
    * We work in small cross-functional, multinational teams per product.
    Each team has dedicated Frontend devs, Backend devs, DevOps QA,
    PO, and SM
    * Keep the standards for producing high-quality code
    * Solving complex challenges such as performance, scalability, and
    security
    * As a programmer, you'll also be responsible for reviewing the code
    of others in your team
    * Together with your team, you will be delivering releasable
    increments of the software
    * We work in Scrum (1 or 2-week sprints). Each contains meetings for
    task refinement, sprint planning, sprint review, retrospective and
    daily
    * You will work with your team members from Lodz, Thessaloniki, or Ni
    * Take part in meetings - technical, discussion about architecture and
    tools we use
    * Be part of regular cross-team meetings such as "Backend devs
    meeting" and "Frontend devs meeting" where we talk about our
    challenges and set
    * Meet your Lodz team - spend time with us, having chats in the
    office, or joining team's calls
    * We speak English a lot!

    ***** Od kandydatów oczekujemy:

    * At least 3 years of commercial experience
    * Technology stack - MUST HAVE:
    ** JavaScript
    ** TypeScript
    ** HTML5/ CSS3
    ** Team player
    ** Git
    ** REST API
    ** SQL databases
    ** English

    ***** Dodatkowe atuty:

    * SEO
    * RxJS
    * Webcomponents
    * Angular

    ***** Oferujemy:

    * Sport subscription
    * Free Private healthcare
    * Lunch card
    * Small teams
    * International projects
    * Free coffee
    * Bike parking
    * Playroom
    * Shower
    * Free snacks
    * Free beverages
    * Free lunch
    * Canteen
    * Free parking
    * In-house trainings
    * No dress code
    * Free breakfast

    dium=cron&utm_campaign=2111

    W przesłanych materiałach prosimy o dopisanie klauzuli
    następującej treści:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych dla potrzeb tej i
    kolejnych rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych
    osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku t.j. Dz.U.2016 poz. 922).
    Jednocześnie wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych
    osobowych potencjalnym pracodawcom.

    Potwierdzam prawdziwość powyższych danych i zgadzam się na
    przetwarzanie i administrowanie moimi danymi, które podałem/am
    do wiadomości TeamQuest Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-814
    Warszawa ul. Miedziana 3A lok. 21 do celów rekrutacji
    pracowników. Jednocześnie oświadczam, że zostałam/em
    poinformowana/y iż administratorem moich danych jest TeamQuest
    Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-814 Warszawa ul. Miedziana
    3A lok. 21 oraz że moje dane mogą zostać przekazane
    potencjalnym pracodawcom oraz, że mam prawo dostępu do treści
    swoich danych, prawo ich poprawiania, prawo sprzeciwu wobec ich
    przetwarzania w wyżej opisanym celu oraz wobec przekazywania
    danych innym podmiotom, a także prawo zażądania zaprzestania
    przetwarzania moich danych osobowych ze względu na moją
    szczególną sytuację. Podanie danych jest dobrowolne.
    Jednocześnie wyrażam zgodę na podejmowanie czynności mających
    na celu weryfikacje prawdziwości przekazanych przeze mnie
    dokumentów i informacji w nich zawartych.