eGospodarka.pl

PracaSłownik stanowisk › Serwisant

Serwisant

Serwisant

Serwisant - zakres obowiązków i opis stanowiska © Justinb - Fotolia.com

Serwisant jest pracownikiem odpowiedzialnym za poprawne funkcjonowanie sprzętu i urządzeń wykorzystywanych na terenie przedsiębiorstwa lub firmy. Serwisant to zazwyczaj osoba wyspecjalizowana w obsłudze technicznej grupy urządzeń wykorzystywanych w konkretnej branży, np. serwisant urządzeń medycznych lub serwisant sprzętu komputerowego. Osoba obsadzona na tym stanowisku monitoruje bieżący stan techniczny maszyn i urządzeń, przechowuje jego dokumentację techniczną, diagnozuje awarie w funkcjonowaniu sprzętu i urządzeń, wykonuje ewentualne prace naprawcze, jeśli sprzęt takiej naprawy wymaga.
Do obowiązków osoby pracującej na stanowisku serwisanta należy wykonywanie okresowych przeglądów technicznych, organizowania napraw gwarancyjnych i sporządzanie raportów z prowadzonych działań na ręce bezpośrednich przełożonych – najczęściej w tym przypadku kierownika do spraw technicznych.

Czym się zajmuje serwisant (Zakres obowiązków):


 • instalacja sprzętu i urządzeń
 • kontrola stanu technicznego sprzętu i urządzeń
 • wykonywanie napraw i konserwacji
 • prowadzenie dokumentacji technicznej
 • raportowanie do przełożonych
 • szkolenie w zakresie obsługi sprzętu i urządzeń

Wymagania


Serwisant powinien legitymować się minimum wykształceniem zawodowym lub średnim technicznym, choć na rynku pracy coraz częściej poszukiwani są serwisanci z wykształceniem wyższym (preferowane: elektrotechnika, automatyka, mechatronika, fizyka techniczna lub pokrewne). W zależności od dziedziny, w jakiej działa serwisant, wymagane mogą być specjalistyczne uprawnienia.

Osoba zainteresowana pracą w charakterze serwisanta musi posiadać cechy personalne, umożliwiające efektywną pracę w zespole, a także być osobą zaangażowaną w wypełnianiu powierzonych obowiązków. Wymagana jest również znajomość języka angielskiego pozwalająca na czytanie dokumentacji technicznej w tym języku oraz prawo jazdy kat. B.

Zarobki


Zarobki serwisanta rozpoczynają się od 1800 złotych brutto miesięcznie i sięgają około 5000 złotych brutto, w zależności od rodzaju obsługiwanego sprzętu.

Zarobki na tym stanowisku można sprawdzić też pod adresem:
http://www.firma.egospodarka.pl/zarobki/obsluga-klienta/serwisant/
Więcej na ten temat: serwisant

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

 • Ja jako serwisant

  TomekKania / 2017-07-20 08:18:37

  Jestem osobą, która po skończeniu studiów na jednym z toruńskich uczelni podjąłem pracę jako serwisant w Katowicach w 2012 roku. Najdłużej zajmowaliśmy się naprawami obróbka skrawaniem dostępna w śląskim. Opisałem więcej tutaj : http://knoppik.pl/2017/07/07/jak-to-jest-byc-serwisantem-maszyn-cnc/ odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: