eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › Zmiana pracy? Przyjrzyj się przyszłemu pracodawcy

Zmiana pracy? Przyjrzyj się przyszłemu pracodawcy

2015-12-31 10:16

Przeczytaj także: Jak aktywnie szukać pracy?


Rankingi, wyróżnienia, nagrody


Pracodawcy oceniani są w różnych konkursach i rankingach.
– Jeśli nie mamy jeszcze sprecyzowanego miejsca pracy, a wiemy w jakiej branży chcemy pracować, sprawdźmy katalogi i rankingi pracodawców. Znajdziemy tam najbardziej pożądane i najpopularniejsze firmy, w których pracownicy zadowoleni są z wynagrodzenia, atmosfery i pozostałych warunków pracy – wyjaśnia Ewa Iżykowska z GoldenLine.
W tego typu zestawieniach firmy najczęściej dzielą się na branże, w których działają oraz kategorie, w jakich zostały wyróżnione i w jakim zakresie.

Opinie i komentarze


W sieci, zwłaszcza na portalach społecznościowych czy rekrutacyjnych, możemy znaleźć informacje na temat firm od byłych i obecnych ich pracowników. Zapoznanie się z nimi pozwala uzyskać informację o słabych i mocnych stronach firmy jako pracodawcy a także znaleźć te mniej pochlebne, ukazujące ją w niekorzystnym świetle.
– Pamiętajmy jednak, że opinie na temat pracy u danego pracodawcy, mogą być różne w zależności od piastowanego stanowiska. Szczególnie w dużych firmach – inaczej może wyglądać praca w centrali i oddziale, czy w dziale IT i sprzedaży – podkreśla ekspert GoldenLine.
Niewątpliwie pracownicy są najwiarygodniejszym źródłem informacji. Jeśli mamy taką możliwość, skontaktujmy się z nimi i poznajmy ich zdanie.

Miejsce pracy


Jeśli interesuje nas praca w dużej, innowacyjnej firmie, o nowoczesnym zapleczu biurowym, sprawdźmy jak wygląda jej siedziba i czy spełnia nasze oczekiwania. Pamiętajmy przy tym, że wygląd biura czy miejsce siedziby firmy niekoniecznie musi potwierdzać jej kondycję finansową. Często związane jest to z branżą, w której działa lub specjalizacją pracowników, których chce do siebie przyciągnąć.

Sprawdzenie przyszłego pracodawcy, to istotna kwestia podczas poszukiwań pracy. Warto więc, już na początku dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu, w którym chcielibyśmy pracować. Jeśli pojawią się informacje, które są sprzeczne z naszymi wyobrażeniami o miejscu naszego zatrudnienia lub działaniach czy czynnościach pracodawcy, których nie będziemy w stanie zaakceptować – zrezygnujmy z udziału w procesie rekrutacji w takiej firmie. Skoro spędzamy w pracy średnio ponad 1620 godzin rocznie, warto zadbać o to, aby nasze obowiązki służbowe przynosiły nam satysfakcję, przekładającą się na lepsze efekty naszej pracy.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Komentarz usunięty

  • Jeszcze jedna rada

    marcinek511 / 2016-01-25 13:44:15

    Gdy pilnie potrzebowałem pracy nie miałem czasu ani cierpliwości żeby sprawdzać pracodawce. Są w internecie agencje, które zobowiązują się do pośredniczenia między poszukującym pracy, a pracodawcą i do takiej się zgłosiłem. W Jobsplus http://jobsplus.pl/ zajęli się wszystkim. Oni wiedza jak z nimi rozmawiać. Jestem zadowolony, jeszcze mam zapewnienie, ze gdybym miał problemy w zakładzie to zawsze mogę się do nich zwrócić. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: