eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Święty Mikołaj zarabia 45 zł/h

Święty Mikołaj zarabia 45 zł/h

2015-12-03 13:56

Święty Mikołaj zarabia 45 zł/h

Święty Mikołaj zarabia 45 zł/h © Alexander Raths - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Sezon na przedświąteczne prace ruszył już pełną parą. Na pracę mogą liczyć przede wszystkim Święci Mikołajowie, Śnieżynki, sprzedawcy, pracownicy gastronomii oraz osoby do pakowania podarków świątecznych. Analiza Work Service S.A. pokazuje, że na świątecznych stanowiskach można zarobić całkiem pokaźną sumę, nawet do 45 zł za godzinę. Decydując się na przedświąteczną pracę, nie należy zapominać o ostrożności - wybierajmy wiarygodnych pracodawców i nie zapominajmy o podpisaniu umowy.
Grudzień to tradycyjnie już okres, w którym nie można narzekać na brak ofert pracy sezonowej. Szczególnym zapotrzebowaniem cieszą się Mikołaje i ich pomocnicy, sprzedawcy choinek, karpi, czy sztucznych ogni, a także osoby do pakowania prezentów. Rośnie także popyt na pracowników związanych z branżą gastronomiczną.

Praca przedświąteczna pozwala dobrze zarobić. Wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, można otrzymać od 21 zł netto do nawet 45 zł netto za godzinę, czyli średnio 33 zł. To zdecydowanie najbardziej opłacalna postać przedświąteczna. Przeciętne wynagrodzenie dla Śnieżynki to 13,25 zł netto, a dla Elfa 13.00 zł. Więcej można zarobić w handlu. Sprzedawca choinek otrzyma średnio 19,25 zł za godzinę pracy, a kilka złotych mniej, bo 16,50 zł, sprzedawca karpi.

Na stanowisku kelnera, czy osoby sprzedającej fajerwerki pracodawcy oferują średnio 12,25 zł netto za godzinę pracy, a osobom pakującym prezenty – 10 zł.

Jak zauważa Krzysztof Inglot, Pełnomocnik Zarządu Work Service S.A. tegoroczne wynagrodzenia są wyjątkowo wysokie.
- W tym roku stawki za godzinę pracy na świątecznych stanowiskach są kilka zł wyższe niż w przed rokiem. W sezonie 2014 Święty Mikołaj zarabiał średnio 26 zł za godzinę, w tym roku przeciętna stawka wyniesie 33 zł. Wzrost zarobków na przedświątecznych stanowiskach jest efektem rynku pracownika, który coraz silniej się
w Polsce zakorzenia.

fot. mat. prasowe

Ranking zawodów świątecznych

Jako św. Mikołaj można zarobić nawet 45 zł/h.


Przedświąteczna praca tylko z podpisaną umową


Wysokie stawki mogą być kuszące, ale jak podkreślają eksperci szukając przedświątecznego zatrudnienia należy być ostrożnym.
– Przede wszystkim szukajmy pracy w rzetelnych źródłach. Internet znacznie ułatwia sprawdzanie wiarygodności pracodawcy i zdecydowanie powinniśmy
z tej możliwości korzystać. Przed wysłaniem aplikacji na daną ofertę dobrze jest sprawdzić renomę pracodawcy, jego wiarygodność, opinie. Tymczasowi pracownicy najczęściej rekrutowani są poprzez agencje zatrudnienia. Na polskim ryku mamy kilka największych agencji, które są zrzeszone w stowarzyszeniach, dbają o etykę biznesu, współpracują z Ministerstwem Pracy oraz innymi instytucjami państwowymi. Dają one gwarancję bezpieczeństwa zatrudnienia. Drugą kluczową kwestią jest umowa. Obowiązkiem firmy jest podpisanie z pracownikiem dokumentu, w którym zostaną określone warunki współpracy. Jest to podstawa stanowiąca gwarancję bezpieczeństwa legalności pracy i wynagrodzenia. Niezależnie od tego czy oferta pochodzi bezpośrednio od pracodawcy, czy też z agencji rekrutacyjnej oraz bez względu na długość zatrudnienia. Gdy pracodawca nie oferuje umowy lub oczekuje od kandydata opłat za udział w procesie rekrutacyjnym, wówczas powinno zapalić się czerwone światło – ostrzega Inglot.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: