eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Ile zarabia Święty Mikołaj w 2018 roku?

Ile zarabia Święty Mikołaj w 2018 roku?

2018-12-06 12:25

Ile zarabia Święty Mikołaj w 2018 roku?

Ile zarabia Święty Mikołaj? © Olga Jeżak - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Okres świąteczny to idealny czas do uzyskania dodatkowych dochodów. W związku z tym, tysiące osób zamieszcza ogłoszenia o świadczeniu profesjonalnych usług w zakresie wizyt świętego Mikołaja. Wielu rodziców decyduje się na skorzystanie z takich ofert, bo wiedzą ile radości sprawi ich dzieciom wręczenie prezentu od brzuchatego i brodatego Mikołaja. Ile zatem można zarobić na tej profesji? Ile wynoszą stawki świętych Mikołajów w poszczególnych miastach?

Osoby prywatne w roli świętego Mikołaja


W serwisach ogłoszeniowych można znaleźć mnóstwo ofert osób prywatnych, które chcą wcielić się w rolę świętego Mikołaja. Najwięcej ofert pojawia się w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. A jeśli mieszkamy niedaleko dużych miast, także nie mamy powodów do obaw, że Mikołaj nie odwiedzi naszych dzieci. Większość osób prywatnych oferuje dojazd do klientów za dodatkową opłatą. Przykładowo, jeśli mieszkamy poza granicami Katowic, brodaty pan może nas odwiedzić za dodatkową opłatą 20 PLN.

Ceny za półgodzinną wizytę św. Mikołaja są bardzo zróżnicowane. Na podstawie zgromadzonych przez nas danych z serwisów ogłoszeniowych zauważyliśmy, że kwota za wizytę ulubieńca dzieci rośnie wraz z wielkością miasta. Najwięcej zapłacimy w Warszawie, natomiast najmniej w Rzeszowie. Dodatkowo wiele ogłoszeń zawiera informację, że cena wizyty różni się w zależności od pory dnia, jaką wybierzemy. Przykładowo, jeśli mieszkamy w Warszawie i zażyczymy sobie, aby święty Mikołaj przyszedł do naszych dzieci po godzinie 18:30, zapłacimy około 15 PLN więcej, niż gdyby wizyta odbywała się między 15:00 a 18:30.

Oczywistym jest, że w dni takie jak 6 czy 24 grudnia ulubieńcy dzieci życzą sobie najwyższego wynagrodzenia. W te dwa dni w roku za usługę, jaką jest wynajęcie świętego Mikołaja, będziemy musieli zapłacić średnio o 30 PLN więcej.

fot. mat. prasowe

Przykładowe ceny za półgodzinną wizytę św. Mikołaja w wybranych miastach Polski

Najwięcej zapłacimy w Warszawie, natomiast najmniej w Rzeszowie.


Agencje zatrudniające świętych Mikołajów


Na rynku istnieje wiele agencji oferujących profesjonalne usługi odwiedzin Mikołajów. Z takich ofert możemy skorzystać w dużych miastach. Niektóre agencje działają na skalę ogólnopolską, a swoje oddziały mają w m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu czy Wrocławiu. Oferowane przez nich cenniki są uniwersalne dla wszystkich tych miast i umożliwiają dopasowanie odwiedzin do naszych potrzeb. Przykładowo, jeżeli chcemy, aby Mikołaj zatrudniony przez agencje odwiedził nas w Wigilię po godzinie 15:00, zapłacimy 100 PLN więcej niż w inny grudniowy dzień. Jeżeli zależy nam na wizycie Mikołaja 24 grudnia, ale nie chcemy przepłacać, możemy umówić się na wizytę przed godziną 15:00. Taka opcja pozwoli nam zaoszczędzić 50 PLN.

Dzięki specjalistycznym biurom możemy skorzystać z możliwości odwiedzin Mikołaja w firmie lub przedszkolu. Agencje proponują, aby w tych placówkach za dodatkową opłatą Mikołajowi towarzyszyła Śnieżynka lub Elf. Jeśli zdecydujemy się na tę usługę, do ceny godzinnej wizyty będziemy musieli dopłacić 150 PLN.

Agencje oferują także przedsiębiorstwom możliwość rozdawania ulotek przez Mikołaja lub odwiedzenia klientów firmy. Za godzinę takich usług przedsiębiorstwa będą musiały dodatkowo zapłacić kolejno 200 i 290 PLN.

Tabela 2. pokazuje przykładowy cennik wizyt oraz usług oferowanych przez agencje zatrudniające Mikołajów w 2018 roku.

fot. mat. prasowe

Przykładowe ceny usług w agencjach zatrudniających Mikołajów w 2018 roku

Tabela pokazuje przykładowy cennik wizyt oraz usług oferowanych przez agencje zatrudniające Mikołajów w 2018 roku.


Ile zarabiają inni na Twoim stanowisku? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki do rynkowych stawek! .

oprac. : wynagrodzenia.pl


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: