eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia osób po studiach dziennych i zaocznych w 2014 roku

Wynagrodzenia osób po studiach dziennych i zaocznych w 2014 roku

2015-05-05 00:35

Przeczytaj także: Wynagrodzenia osób z różnym wykształceniem


Kto zarabiał więcej niż w ubiegłym roku?


Dokładnie 46% osób, które ukończyły studia w trybie stacjonarnym podało, że ich wynagrodzenie wzrosło w stosunku do ubiegłego roku. Tymczasem absolwentów studiów niestacjonarnych deklarujących wzrost pensji było o 6 punktów procentowych mniej. Warto zwrócić uwagę na ostatni wiersz tabeli – w ubiegłym roku nie pracowało 5% osób kończących studia dzienne. To o 3 punkty procentowe więcej niż w przypadku absolwentów studiów niestacjonarnych.

fot. mat. prasowe

Tabela 2. Zmiana wysokości wynagrodzenia wśród absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

Dokładnie 46% osób, które ukończyły studia w trybie stacjonarnym podało, że ich wynagrodzenie wzrosło w stosunku do ubiegłego roku. Tymczasem absolwentów studiów niestacjonarnych deklarujących wzrost pensji było o 6 punktów procentowych mniej.


Terminy użyte w artykule:


wynagrodzenie całkowite - miesięczne wynagrodzenie brutto przysługujące pracownikowi z uwzględnieniem wszystkich ruchomych dodatków pieniężnych, takich jak: premie, nagrody i inne.

mediana- wartość dzieląca wszystkie dane na pół; lepiej niż średnia oddaje tendencję centralną wyników, jako że średnia może być zaburzona przez wyniki skrajne. Poniżej i powyżej mediany znajduje się dokładnie po 50% danych. Innymi słowy, jeżeli mediana wynosi 2 000 PLN, to znaczy, że wynagrodzenie połowy osób w danej grupie jest niższe, a połowy wyższe od 2 000 PLN.

dolny kwartyl - wartość, poniżej której mieści się 25% danych. Innymi słowy, jeżeli dolny kwartyl wynosi 1 500 PLN, to wynagrodzenie 1/4 osób w danej grupie są niższe, a 3/4 osób wyższe od 1 500 PLN.

górny kwartyl- wartość, powyżej której mieści się 25% danych. Innymi słowy, jeżeli górny kwartyl wynosi 2 500 PLN, to wynagrodzenie 3/4 osób w danej grupie jest niższe, a 1/4 osób wyższe od 2 500 PLN.

Informacje o badaniu: 125624 uczestników,62,3% osób ma nie więcej niż 35 lat, 67% mieszka w miastach powyżej 100 000 mieszkańców, 72,2% ma wykształcenie wyższe, 69,4% zajmuje stanowiska specjalistyczne lub kierownicze, 45,1% pracuje w wielkich lub dużych przedsiębiorstwach.

Partnerzy badania: interia.pl, regiopraca.pl, wp.pl,gazeta.pl

Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. .

poprzednia  

1 2

oprac. : Andrzej Kuczara / wynagrodzenia.pl wynagrodzenia.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: