eGospodarka.pl

PracaSłownik stanowisk › Pomocnik budowlany

Pomocnik budowlany

Pomocnik budowlany jest pracownikiem, który kompleksowo wykonuje wszelkie zadania pomocowe na budowach i przy remontach. Jest to zazwyczaj osoba przyuczająca się do wykonywania określonego zawodu, będąca zarazem „prawą ręką” robotników budowlanych i majstrów. Jego zadaniem jest wykonywanie wydanych przez nich poleceń. Do podstawowych czynności pomocnika budowlanego może należeć m. in.: malowanie, murowanie, robienie zaprawy, donoszenie materiałów budowlanych, montowanie ścianek, usuwanie starej nawierzchni, układanie cegieł, itp.
Zawód ten można wykonywać wszędzie tam, gdzie prowadzone są roboty budowlane lub remontowe, czyli we wszystkich firmach zarówno budowlanych, jak i remontowych.

Czym się zajmuje pomocnik budowlany (Zakres obowiązków):


  • przygotowywanie materiałów pomocniczych
  • pomoc robotnikom budowlanym
  • wykonywanie prostych czynności remontowo-budowlanych
  • prace porządkowe na budowie
  • dobieranie odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej

Wymagania


Na stanowisku pomocnika budowlanego mile widziane są osoby młode, chcące zdobyć doświadczenie, ale jest też wielu pracodawców wymagających od kandydatów wcześniej zdobytego doświadczenia w ogólnych pracach budowlanych. Pracownik ten powinien posiadać wykształcenie minimum gimnazjalne, ale pożądane jest, aby ukończył szkołę zawodową. Poza tym konieczny jest dobry stan zdrowia, z uwagi na obciążenie fizyczne związane z pracą.

Ważne jest ponadto, aby pomocnik budowlany był dokładny, systematyczny, cierpliwy, solidny oraz umiał współpracować z innymi pracownikami. Bardzo ceniony w tym zawodzie jest brak posiadania jakichkolwiek nałogów.

Zarobki


Wynagrodzenie pomocnika budowlanego kształtuje się w granicach od 7 do 12 zł/h brutto, przy czym osoby posiadające już doświadczenie mogą zarobić więcej. Wysokość pensji zależna jest od wielkości inwestycji, majętności firmy oraz położenia geograficznego zakładu pracy.
Więcej na ten temat: pomocnik budowlany

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (3)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: