eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaSłownik stanowisk › Grafik komputerowy

Grafik komputerowy

Grafik komputerowy

Grafik komputerowy - zakres obowiązków i opis stanowiska © BillionPhotos.com - Fotolia.com

Grafik to „komputerowy artysta” – opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne, wykorzystując do tego celu specjalistyczne programy (np. Adobe Photospoh, Corel Draw). Wraz z rozwojem techniki i internetu graficy komputerowi stają się coraz bardziej pożądanymi pracownikami. Mogą znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych, wydawnictwach, prasie, telewizji, studiach grafiki komputerowej, firmach tworzących strony internetowe i działające w obszarze social media – jednym słowem wszędzie tam, gdzie tworzy się materiały wizualne i publikacje za pomocą narzędzi i technik komputerowych.
Grafika komputerowa wykorzystywana jest w nauce, technice oraz rozrywce, dzięki czemu osoby zajmujące się tą dziedziną mają szerokie pole wykorzystania swoich umiejętności. Praca grafika jest pracą siedzącą, przed monitorem komputera.

Czym się zajmuje grafik komputerowy (Zakres obowiązków):


  • tworzenie projektów graficznych i ich realizacja
  • graficzna obróbka zdjęć
  • przygotowywanie materiałów do druku
  • projektowanie logotypów, kreowanie graficznego wizerunku
  • wizualizowanie i opracowywanie materiałów marketingowych
  • prowadzenie dokumentacji i archiwum prac

Wymagania


Jest to zawód, w którym pierwszoplanową rolę odgrywają zdolności, a nie posiadane wykształcenie – dlatego też pracodawcy nie oczekują z reguły wykształcenia wyższego informatycznego lub artystycznego (choć może być ono atutem), są za to zainteresowani zobaczeniem wykonanych przez kandydata projektów. Niezbędna jest bardzo dobra znajomość programów graficznych wykorzystywanych w pracy, bezproblemowe poruszanie się w internecie, wiedza z zakresu grafiki komputerowej, często także umiejętność przygotowania projektu do druku.

Grafik komputerowy powinien być osobą kreatywną, pomysłową, myślącą w sposób nieszablonowy. Ważny jest przy tym zmysł estetyczny, wyczucie koloru, zdolności artystyczne (a także wiedza z zakresu technik artystycznych). Dobrze, jeżeli jest perfekcjonistą dbającym o szczegóły. Ponieważ jest to praca pod presją czasu, powinien cechować się również odpornością na stres i terminowością.

Zarobki


Grafik komputerowy zarabia średnio około 3000 zł brutto. Jednak doświadczony specjalista zatrudniony w dużej, dobrze prosperującej firmie może zarobić zdecydowanie więcej.
Więcej na ten temat: grafik komputerowy

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: