eGospodarka.pl

PracaSłownik miast › Sieradz

Sieradz

Sieradz to miasto i gmina w województwie łódzkim, był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Według danych z dnia 30 września 2010 miasto liczyło 44 018 mieszkańców. Zajmuje powierzchnie 51,22 km². Stopa bezrobocia w mieście według stanu na dzień 30 października 2014 roku wynosiła 14,5%.
W Sieradzu znajdują się dwie najważniejsze firmy: Medana i Ytong, międzynarodowy koncern, który otworzył w Sieradzu swoją drugą fabrykę w Polsce. Nowa fabryka Ytong w Sieradzu jest najnowocześniejszą na świecie fabryką betonu komórkowego. Natomiast Ytong Medana, jest spółką należącą do grupy Polpharma. Firma ma w Sieradzu fabrykę leków, która się rozbudowuje. Partner Tech Sieradz Sp. z o.o. jedna z największych w Sieradzu firm z branży podzespołów elektronicznych.

Przemysł spirytusowy ma w Sieradzu zakład Polmos Sieradz, Feber Sp. z o.o. Grupa Inter Cars S.A. Zakład Produkcji Pojazdów – producent naczep i pojazdów samowyładowczych. Chemitex podstawowym przedmiotem działalności spółki jest produkcja i sprzedaż specjalistycznej armatury przemysłowej. Crystal Firma Crystal Traktor z siedzibą w Sieradzu to producent ciągników działa na rynku krajowym i zagranicznym.

Corocznie po ulicach miasta organizowane są zawody lekkoatletyczne – Biegi Ulicami Sieradza.
Będąc w Sieradzu można zwiedzić Dom Kata, Kościół i Klasztor Podominikański, Kolegiata pw. Wszystkich Świętych, drewniany kościół pw. św. Ducha, synagogę, garnizonowy Kościół Chrystusa Odkupiciela i Najświętszego i wiele innych ciekawych miejsc.

W mieście znajdują się uczelnie: Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Kupiecka, Zespół Kolegiów Uniwersytetu Łódzkiego.

Dostępne oferty pracy:


Więcej na ten temat: Sieradz

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: