eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › 19 typów szefa

19 typów szefa

2014-10-28 00:55

Przeczytaj także: Dobry szef nie kradnie sukcesów pracowników


13. Szef ekscentryk


Zazwyczaj ma nierealne oczekiwania co do pracowników, które w jego mniemaniu wydają się genialnymi pomysłami usprawniającym pracę. Posiada unikatowy sposób planowania swoich zadań i tego samego oczekuje od podwładnych. Często swoimi pomysłami wprowadza zamęt oraz chaos, ale nie widzi w tym nic złego.

14. Szef odludek


Jest raczej samotnym wilkiem. Pracuje w szczelnie zamkniętym biurze lub w domu, unikając kontaktu z ludźmi. Nie wchodzi w interakcje pracownicze. Działa na własną rękę, nie konsultuje z nikim swoim pomysłów, bo chce w pojedynkę osiągnąć sukces.

15. Szef mało inteligentny


Typowe dla niego są głupie zachowania i wypowiedzi, które nie wnoszą nic wartościowego ani twórczego do zespołu. Pracownicy często zastanawiają się, dlaczego taka osoba zdobyła stanowisko przełożonego. Warto wtedy nie zwracać uwagi na niemądrego szefa, a poszukać wsparcia w kimś, kto może podzielić się z nami swoją wiedzą oraz inteligencją.

16. Szef protekcjonalny


Traktuje podwładnych z wyraźną wyższością i wyniosłością. Lubi podkreślać swoje osiągnięcia i fakt, że dzięki jego dobrotliwości pracownicy mogą się rozwijać oraz uczyć. Może wręcz traktować podwładnych jako mniej inteligentnych.

17. Szef „za dwie minuty”
Wymaga pełnej informacji o postępach działań, po czym odcina się i zapomina ich sprawdzić tłumacząc, że zrobi to za przysłowiowe „dwie minuty”. Sprawia wrażenie zbyt zajętego, a jego myśli krążą gdzieś indziej. Stąd często zbywa pracowników, nie reagując na ich prośby.

18. Szef zakochany w sobie


Uwielbia modne ubrania i samochody, pokazując tym swoją przewagę nad szeregowymi pracownikami. Obnosi się ze swoim bogactwem. Typowy narcyz, który przejawia egocentryczne skłonności.

19. Szef idealny


Pojęcie doskonałego przełożonego powinno zawierać w sobie wiele elementów. To sprawiedliwe traktowanie każdego członka zespołu, właściwe komunikowanie celów, potrzeb oraz stosowanie polityki otwartych drzwi, zachęcającej do dialogu i naśladownictwa dobrych zachowań. Idealny szef to też mentor, zapewniający szkolenia oraz dbający o pozytywną atmosferę pracy. Ma wizję i nie boi się walczyć o sukces firmy.

poprzednia  

1 2

oprac. : Monster Polska Monster Polska

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: