eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Ile zarabiają programiści?

Ile zarabiają programiści?

2012-01-09 09:54

Ile zarabiają programiści?

Mediana wynagrodzenia brutto programistów o różnym stażu pracy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Mediana wynagrodzenia programistów wyniosła w 2010 roku 5 000 PLN brutto. Połowa z nich zarabiała od 3 300 PLN do prawie 6 000 PLN. Jak pokazały wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2010 roku, 10% najlepiej opłacanych osób na tym stanowisku otrzymywała miesięcznie przynajmniej 7 500 PLN.
Osoby, które przepracowały do roku otrzymywały miesięcznie około 4 500 PLN. Staż pracy od 2 do 3 lat pozwalał zwiększyć zarobki o 600 PLN. 4-5 lat doświadczenia zawodowego wiązało się z kolejnym wzrostem płac, tym razem do prawie 6 000 PLN. Pracownicy zatrudnieni przez okres od 6 do 8 lat otrzymywali około 200 PLN więcej. Spadek płac jest zauważalny dopiero wśród osób o stażu pracy od 9 do 10 lat.

fot. mat. prasowe

Mediana wynagrodzenia brutto programistów o różnym stażu pracy

Mediana wynagrodzenia brutto programistów o różnym stażu pracy


Nie bez znaczenia dla poziomu zarobków programistów była lokalizacja przedsiębiorstwa. Najlepiej byli oni opłacani oczywiście w województwie mazowieckim, gdzie mediana kształtowała się na poziomie 5 900 PLN. Ponad 5 000 PLN otrzymywali oni również między innymi w pomorskim, dolnośląskim, wielkopolskim i małopolskim. Najniższe wynagrodzenie dostawali programiści z województwa śląskiego. Mediana wyniosła tam 4 500 PLN.

fot. mat. prasowe

Mediana wynagrodzenia brutto programistów w wybranych województwach

Mediana wynagrodzenia brutto programistów w wybranych województwach


Duży wpływ na poziom zarobków programistów miały kompetencje, jakie posiadały poszczególne osoby. Najwyżej opłacana była znajomość basha/sh/awk. Mediana wynagrodzenia posługujących się tym językiem sięgnęła w 2010 roku 6 050 PLN. Z kolei najmniej doceniani pod względem finansowym byli posługujący się PHP - ich płace sięgały bowiem 4 200 PLN.


Już po raz dziewiąty portal wynagrodzenia.pl przy współpracy z czołowymi portalami przeprowadza Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Dzięki wypełnieniu ankiety, już z początkiem przyszłego roku będą Państwo mogli porównać swoje dochody z zarobkami innych. Zapraszamy do udziału w badaniu. .

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Zarobki Polaków w 2011 roku

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: