eGospodarka.pl

PracaPorady dla pracownika › 7 filmów, które zmotywują do pracy

7 filmów, które zmotywują do pracy

2018-06-10 00:44

7 filmów, które zmotywują do pracy

Na zawodową chandrę najlepsze jest dobre kino © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Na zawodową chandrę najlepsze jest dobre kino. Filmy skłaniają do refleksji i motywują do działania w pracy. Oto lista obowiązkowa.

„Praktykant”, reż. Nancy Meyers


„Miłość i praca, praca i miłość. Tylko to się liczy” - te motywujące słowa padają już w pierwszej scenie filmu "Praktykant", w której owdowiały emeryt Ben (w tej roli genialny Robert de Niro) gimnastykuje się w parku. W trzeciej minucie filmu Ben sięga po ulotkę zachęcającą seniorów do podjęcia praktyk, a następnie rozpoczyna starania o staż. Nie zniechęcają go nawet wymagania dotyczące aplikacji: „Zaprezentuj się przez video CV. Prześlij film na YouTube w mov, avi lub mpg”. Finalnie emerytowany dyrektor trafia w pracy pod skrzydła młodej, przedsiębiorczej kobiety o imieniu Jules (w tej roli Anne Hathaway). Zakłada profil na Facebooku, odnajduje się w pracy z młodymi, zaprzyjaźnia z szefową. Ta niezwykła historia motywuje do działania i pokazuje, że w każdym wieku można zacząć wszystko od początku.

fot. screen YouTube

„Praktykant”, reż. Nancy Meyers

„Miłość i praca, praca i miłość. Tylko to się liczy” - te motywujące słowa padają już w pierwszej scenie filmu "Praktykant".


„Moneyball”, reż. Bennett Miller


To biograficzny film dla osób, które myślą o założeniu własnego biznesu. Uczy odwagi i wiary we własne pomysły. Jest lekcją asertywności. Główny bohater Billy Beane (Brad Pitt) ma ograniczony budżet i drugorzędną drużynę Oakland Athletics. Ma jednak ambicje i chce stworzyć doskonałą drużynę. Długo nikt w niego nie wierzy. W końcu poznaje Petera Branda (Jonah Hill), chłopaka z ekonomicznym wykształceniem z innego klubu. Wspólnie odkrywają zawodników, rozstawiają ich na zaskakujących pozycjach na boisku, analizują mecze. Finał trzeba zobaczyć.

fot. screen YouTube

„Moneyball”, reż. Bennett Miller

To biograficzny film dla osób, które myślą o założeniu własnego biznesu.


„Nietykalni”, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano


W jedenastej minucie filmu Driss (Omar Sy) wchodzi na rozmowę o pracę. Chłopak chce tylko uzyskać podpis dla pośredniaka będący dowodem na to, że „mimo oczywistych zalet, nie dostał pracy”. Jak tłumaczy, wystarczą trzy rozmowy i ma załatwione bezrobocie. Pytanie Philippe, sparaliżowanego milionera (François Cluzet), którym Driss miałaby się opiekować: Czy nie ma większych ambicji? - jest początkiem pięknej i zabawnej historii. Jej moc jest wielka, bo „Nietykalni” to opowieść oparta na faktach.

fot. screen YouTube

„Nietykalni”, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano

W jedenastej minucie filmu Driss (Omar Sy) wchodzi na rozmowę o pracę.


„Coco Chanel”, reż. Anne Fontaine


Fascynujący portret Coco Chanel (Audrey Tautou) to film dla osób, które potrzebują bodźca do walki o siebie. Słynna Coco urodziła się w biednej rodzinie w 1883 roku, była wychowywana przez zakonnice, przez chwilę próbowała sił jako piosenkarka, aż w końcu stała się znaną projektantką. „Przez 60 lat Coco Chanel stworzyła tysiące modeli, które ukształtowały współczesną modę kobiecą. Największe sławy epoki uznały jej styl. Była pierwszą kobietą, która stworzyła własne imperium” - słyszymy na końcu filmu. Działa na ambicje.

fot. screen YouTube

„W pogoni za szczęściem”, reż Gabrielle Mucino

Historia Chrisa Gardnera (Will Smith), który utracił oszczędności próbując dorobić się jako akwizytor, jest autentyczna.


„W pogoni za szczęściem”, reż Gabrielle Mucino


Historia Chrisa Gardnera (Will Smith), który utracił oszczędności próbując dorobić się jako akwizytor, jest autentyczna. Mimo przeciwności losu samotny ojciec stara się o posadę w biurze maklerskim. Oglądając walkę Chrisa o utrzymanie pracy, o syna, o przetrwanie, można się wzruszyć. Najbardziej motywujące są jednak ostatnie minuty filmu. Zdanie, że Chris finalnie założył własną firmę i dorobił się milionów, rozgrzewa wyobraźnię.

fot. screen YouTube

„Coco Chanel”, reż. Anne Fontaine

Fascynujący portret Coco Chanel (Audrey Tautou) to film dla osób, które potrzebują bodźca do walki o siebie.


„Za wszelką cenę”, reż. Clint Eastwood


Historia Maggie Fitzerald (Hilary Swank) to opowieść o zdeterminowanej kobiecie, która robi wszystko, aby osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Maggie stara się dostać pod opiekę trenera Frankie Dunna (Clint Eastwood) jednak ten nie chce jej trenować. Maggie nie poddaje się, przychodzi na siłownię i zaczyna walczyć. Kiedy w końcu Maggie wychodzi na ring i ma kryzys, trener mówi o jej przeciwniczce: „Jest od ciebie lepsza, młodsza, silniejsza i ma większe doświadczenie. Co zamierzasz zrobić? Ruszaj!” Maggie wygrała. Film nie ma szczęśliwego zakończenia, ale opowiada o sile, marzeniach, ciężkiej pracy. Sprawia, że widz zaczyna się zastanawiać, czy w jego podejściu do pracy kryje się pasja.

fot. screen YouTube

„Za wszelką cenę”, reż. Clint Eastwood

Historia Maggie Fitzerald (Hilary Swank) to opowieść o zdeterminowanej kobiecie, która robi wszystko, aby osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym.


„The Social Network”, reż. David Fischer


Amerykański film obyczajowy o powstaniu Facebooka, na podstawie książki Bena Mezricha „Miliarderzy z przypadku”. Pokazuje, że w biznesie ważny jest pomysł, odwaga i kreatywność, ale i bodziec. Dla Marka Zuckerberg (Jesse Eisenberg) takim zapalnikiem stało zerwanie z dziewczyną. Powinien go zobaczyć każdy człowiek, który szuka w sobie odwagi do działania. Kiedy uda nam się ją znaleźć, jesteśmy na drodze do sukcesu.

fot. screen YouTube

„The Social Network”, reż. David Fischer

Amerykański film obyczajowy o powstaniu Facebooka, na podstawie książki Bena Mezricha „Miliarderzy z przypadku”.

oprac. : Monster Polska

Więcej na ten temat: motywacja do pracy, szukanie pracy, motywacja

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: