eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia członków zarządów i rad nadzorczych banków 2017

Wynagrodzenia członków zarządów i rad nadzorczych banków 2017

2018-05-26 00:15

Wynagrodzenia członków zarządów i rad nadzorczych banków 2017

Portfel © punghi - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Najwyższe zarobki to oczywiście domena prezesów zarządów. Połowa z nich otrzymała pensję w przedziale 2,97 – 4,67 mln PLN. Najwyższe wynagrodzenie otrzymał Luigi Lovaglio z pensją sięgająca niemal 10 mln PLN.

Wynagrodzenia członków zarządów banków


Poniższy wykres przedstawia zarobki menedżerów, którzy pracowali cały 2017 rok. Podane zostały przedziały ograniczone od dołu granicą, poniżej której zarabia 25% najmniej zarabiających menedżerów i od góry, powyżej której zarabia 25% najwięcej zarabiających menedżerów (czyli rozstęp międzykwartylowy). Najwyższe zarobki to oczywiście domena prezesów zarządów. Połowa z nich otrzymała pensję w przedziale 2,97 – 4,67 mln PLN. Najniższe pensje otrzymali członkowie zarządu, choć i nawet w ich przypadku tylko 25% zarobiło mniej niż 1 mln PLN.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia brutto członków zarządów banków notowanych na GPW w 2017 roku

Wykres przedstawia zarobki menedżerów, którzy pracowali cały 2017 rok.


Wynagrodzenia członków rad nadzorczych banków


O wzroście zarobków nie możemy mówić w przypadku członków rad nadzorczych. Mediana ich wynagrodzeń w roku 2017 była mniejsza o niemal 13%. Najwięcej zarobili przewodniczący rad (połowa zarobiła w przedziale 323,9 – 402 tys. PLN). Najmniej zróżnicowane były wynagrodzenia wiceprzewodniczących rad nadzorczych, gdzie różnica pomiędzy 25% najmniej zarabiających menedżerów, a 25% najwięcej zarabiających wyniosła 45 tys.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia członków rad nadzorczych banków notowanych na GPW w 2017 roku

O wzroście zarobków nie możemy mówić w przypadku członków rad nadzorczych.


Najwyższe zarobki w zarządach i radach nadzorczych


W rankingu najwyższych wynagrodzeń członków zarządów banków zaskoczenia nie ma. Po raz kolejny zestawienie otwiera Luigi Lovaglio z pensją sięgająca niemal 10 mln PLN. Różnica jest jednak taka, że wynagrodzenie to otrzymał za sprawowanie funkcji do 14 czerwca, a więc za nieco ponad pół roku. Zresztą cała pierwsza trójka pełniła funkcję w zarządach do czerwca bądź do lipca 2017 roku. Warto zaznaczyć, że w przypadku trzeciego w zestawieniu Grzegorza Piwowara, na wysokość wynagrodzenia wpłynęła ponad 2 milionowa odprawa. Pełen koszt zaraportowanych odpraw dla członków zarządu w przejętym pośrednio przez Skarb Państwa PEKAO wyniósł 5 372 000 PLN.

W przypadku wynagrodzeń członków rad nadzorczych najwyższe pensje otrzymali Ci, którzy przepracowali cały rok. W zestawieniu przoduje zdecydowanie główny akcjonariusz banków z grupy Getin, Leszek Czarnecki, który za sprawowanie funkcji w Getin Holding i jednostkach zależnych otrzymał ponad 1,5 mln PLN.

fot. mat. prasowe

Najwyższe wynagrodzenia brutto w zarządach i radach nadzorczych banków notowanych na GPW w 2017 roku

Po raz kolejny zestawienie otwiera Luigi Lovaglio z pensją sięgająca niemal 10 mln PLN.


Podsumowanie


Prezentowane powyżej informacje to tylko wybrane dane pochodzące z pełnych wersji raportów dotyczących wynagrodzeń członków zarządów i rad nadzorczych banków. W raportach znajdą Państwo informacje dotyczące wynagrodzeń w zależności od wielkości, czy zyskowności banków. Zaprezentowane zostają także informacje o wielkości funduszy wynagrodzeń oraz o strukturze wynagrodzenia członków zarządu (w podziale na wynagrodzenie podstawowe, premie, inne korzyści i wypłaty z programów motywacyjnych). Raporty zawierają także rankingi wynagrodzeń wszystkich członków zarządów i rad nadzorczych pełniących funkcje w bankach w 2017 roku.

Ile zarabiają inni na Twoim stanowisku? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki do rynkowych stawek! .

oprac. : wynagrodzenia.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: