eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

PracaPorady dla pracownika › Praca na Boże Narodzenie? To się opłaca

Praca na Boże Narodzenie? To się opłaca

2017-11-27 11:30

Praca na Boże Narodzenie? To się opłaca

Mikołaj może zarobić nawet 100 zł/h © Thamrong - Fotolia

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Nadchodzi Boże Narodzenie, a wraz z nim wysyp ofert pracy sezonowej. Pracodawcy już od dobrych kilku tygodni poszukują dodatkowych rąk do pracy. W cenie są m.in. kurierzy, sprzedawcy, hotelarze oraz osoby, które wcielą się w reprezentantów ekipy św. Mikołaja. Ile można zarobić przed świętami? Oto wnioski, jakie niesie za sobą analiza ogłoszeń opublikowanych na OLX Praca.

Ekipa św. Mikołaja


Ostatnie tygodnie przed świętami to okres, w którym pracodawcy intensywnie poszukują elfów, śnieżynek i Mikołajów. I nie ma w tym zupełnie nic zaskakującego - sympatyczny brodacz wraz ze swoją ekipą już wkrótce wyruszy w odwiedziny szkół, przedszkoli, firm, centrów handlowych i wielu prywatnych domów. U schyłku listopada na łamach OLX Praca znaleźć można było 300 ofert pracy dla Mikołajów i reszty.

W grudniu Mikołaje są wręcz rozchwytywani, dlatego w ogłoszeniach o pracy tymczasowej nadal pojawiają się i z pewnością będą się jeszcze pojawiać propozycje pracy dla osób gotowych wręczać prezenty. Oferowane stawki są dość zróżnicowane - w zależności od regionu wahają się od kilkunastu do nawet 100 zł za godzinę pracy.

Najczęstsze wymagania dla kandydatów na brodatego świętego, oprócz empatii i cierpliwości do dzieci, to własny samochód, prawo jazdy i dyspozycyjność 6 i 24 grudnia. Mile widziane, choć niewymagane w wielu przypadkach jest doświadczenie.

Przydatne linki:
Oferty pracy


Idą święta, będą zakupy...


Oczywiście worek z prezentami trzeba czymś wypełnić, dlatego grudzień to najbardziej intensywny czas w sektorze handlowym. Na kilka tygodni przed świętami wiele marketów przyjmie dodatkowych pracowników do sprzedaży choinek i ryb. Tradycyjnie sklepy szukają kasjerów, wykładaczy towaru i dodatkowych osób do pakowania prezentów

Pracę na Boże Narodzenie znajdą również hostessy i sprzedawcy na tymczasowych, okolicznościowych stanowiskach. Stawka za udział w akcjach promocyjnych to od 12 do nawet 22 zł za godzinę. Podobnie zarobią animatorzy prowadzący imprezy dla dzieci w centrach handlowych. Muszą być jednak gotowi pracować do późnych godzin wieczornych.

fot. mat. prasowe

Praca przed świętami

Już od września kurierzy i kierowcy mogą wybierać spośród 10 tys. ofert.


Skoro zakupy, to i rozwożenie i dostarczanie. Od początku września tylko w kategorii "kierowca i kurier" w serwisie ogłoszeniowym OLX Praca dodano ponad 28 tys. nowych ofert. Kierowców brakuje głównie w mazowieckim (od września 5200 nowych ofert), śląskim (3500) i w Wielkopolsce (3340). Blisko 13 tys. nowych ofert pracy czeka także na magazynierów.

Boże Narodzenie poza domem


Wiele osób z wyprzedzeniem planuje też wyjazdy świąteczne. Żeby obsłużyć gości w okresie bożonarodzeniowym dodatkowy personel będzie potrzeby w hotelach i pensjonatach. Najwięcej ofert pracy w hotelarstwie w okresie poprzedzającym święta przybywa w województwach: małopolskim (430), dolnośląskim (350) i mazowieckim (340).

Dane pochodzą z serwisu OLX Praca za okres od września do połowy listopada 2017 roku.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

3 2

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.