eGospodarka.pl

PracaPorady dla pracownika › Jak napisać CV dla branży kreatywnej

Jak napisać CV dla branży kreatywnej

2017-07-19 00:26

Jak napisać CV dla branży kreatywnej

CV w branży kreatywnej © fot. mat. prasowe

O tym, że CV stanowi swoistego rodzaju wizytówkę kandydata, nie trzeba przekonywać już chyba nikogo. To właśnie dobrze dopracowany dokument decyduje najczęściej o zaproszeniu na rozmowę o pracę. Nie inaczej jest w branży kreatywnej, która uchodzi obecnie za jeden z najprężniej rozwijających się sektorów. Ofert pracy z tej branży jest coraz więcej, ale nie oznacza to, że kandydaci mogą osiąść na laurach. Jak napisać CV skierowane do pracodawcy z branży kreatywnej? Słowo klucz to... kreatywność.
Działy trudniące się promocją, marketingiem i reklamą wyrastają niczym grzyby po deszczu. Możemy się zatem spodziewać, że ofert pracy w branży kreatywnej będzie coraz więcej. Jak napisać CV, które zwróci uwagę pracodawcy z tego sektora? Przyda się tu właśnie kreatywność. Niestandardowy życiorys z pewnością ma szanse wyróżnić się w stosie innych dokumentów aplikacyjnych. Warto jednak zadbać o umiar. W dokumencie oprócz atrakcyjnych dla oka elementów nie może zabraknąć informacji, które są dla rekrutera najważniejsze.

Pokaż to w czym jesteś najlepszy


Kandydat starający się o stanowisko związane z mediami społecznościowymi czy marketingiem online powinien zadbać o to, by w jego CV znalazły się linki do prowadzonych przez niego stron. Dobrym pomysłem jest także przekierowanie rekrutera do własnego profilu na LinkedIn lub GoldenLine. W krajach Europy Zachodniej coraz częściej kandydaci, którzy nie posiadają profesjonalnych kont na serwisach zawodowych nie są brani pod uwagę w procesie rekrutacyjnym. Rekruter i tak prawdopodobnie sprawdzi Twoje profile w social media. Dlaczego nie ułatwić mu zadania i już w CV podać odpowiedni link?

Kreowanie naszej marki w social media to również ważna umiejętność dla osoby specjalizującej się w branży kreatywnej, dlatego warto chwalić się wypracowanym personal brandingiem już na etapie wysłania CV. Tak naprawdę profil na portalu LinkedIn czy też GoldenLine jest naszym internetowym CV, dlatego staraj się prowadzić go jak najlepiej. Jeśli brałeś udział w ciekawych projektach, napisałeś wartościowe teksty czy poradniki, pokaż wszystkie owoce swojej pracy. Zabieraj głos w ciekawych dyskusjach i bądź aktywny, ponieważ dzięki temu zyskasz szansę na zwrócenie uwagi potencjalnego pracodawcy oraz nawiązania wartościowych relacji biznesowych.

Co z tym wykształceniem?


To zależy. Jeśli jesteś studentem, który jeszcze nie nabył doświadczenia, wpisz kierunek studiów i dodatkową aktywność, jak np. organizacje czy udział w akcjach promujących uczelnie. Jeśli jednak masz już doświadczenie w branży wymień swoje obowiązki i obszary, za które byłeś odpowiedzialny. W Polsce nadal niewiele kierunków studiów w pełni przygotowuje swoich absolwentów do pracy w social media. Jednak fakt ten nie musi stanowić bariery nie do przeskoczenia. Branża kreatywna charakteryzuje się tym, że bardzo dużo można nauczyć się samemu. Jak? Czytając artykuły, analizując case studies, chodząc na konferencje. Oferta kursów i szkoleń jest naprawdę bogata. Dlatego właśnie wykształcenie nie jest aż tak ważne - ważna jest orientacja w trendach, ciekawe pomysły, a nie sam kierunek ukończonych studiów.

fot. mat. prasowe

CV w branży kreatywnej

W przypadku branży kreatywnej warto chwalić się wypracowanym personal brandingiem już na etapie wysłania CV.


Koniec z nudą!


W branży kreatywnej bardzo cenioną umiejętnością są kompetencje związane z grafiką. Prowadząc strony internetowe i konta w mediach społecznościowych tworzysz infografiki i layouty. Warto znać choćby podstawy i najprostsze narzędzia, które ułatwią codzienną pracę. Jeżeli starasz się o stanowisko powiązane z grafiką pokaż rekruterom swoje realizacje w CV. Ciekawie wplecione elementy graficzne do CV będą świetnym wyróżnikiem, który sprawi, że zostaniesz zapamiętany na tle pozostałych kandydatów. Podczas dołączania grafiki i różnego rodzaju efektów wizualnych do aplikacji należy zachować dobry smak i nie przesadzać. CV jest po to, żeby przekazać rekruterowi konkretne informacje. Unikajmy przerostu formy nad treścią.

Jeśli nie czujesz się pewnie w tworzeniu kreatywnej wersji CV, skorzystaj z dostępnych w Internecie możliwości. Bez problemu znajdziesz wiele kreatorów CV i programów, dzięki którym Twoje CV stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne.
Trendy w branży kreatywnej zmieniają się bardzo szybko. Już niedługo może być tak, że tradycyjne CV nie będzie już brane pod uwagę, a rekruterzy postawią na wideoprezentację. Jedno jest pewne - jest to branża, która pozwala na więcej i warto to wykorzystać w tworzeniu swojej aplikacji.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Więcej na ten temat: jak napisać cv, profesjonalne CV, kreatywne CV, CV

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.