eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › Praca w Policji: jakie wymagania?

Praca w Policji: jakie wymagania?

2009-06-08 12:40

Przeczytaj także: Atrakcyjna praca w policji


Przeprowadzana jest rozmowa wstępna, w szczególności w celu poinformowania kandydata do programu o dalszych etapach postępowania kwalifikacyjnego. Rozmowa wstępna przeprowadzana jest przez pracownika komórki ds. doboru, nie ma charakteru selekcyjnego, a jedynie informacyjny. Kandydat przystępuje do testu sprawności fizycznej - test bada wytrzymałość, moc, siłę wytrzymałości, siłę, zwinność i koordynację ruchową.

Wytrzymałość - test wytrzymałościowy - wstępowanie (wbieganie) na stopień techniką "harwardzką" polega na wielokrotnym wejściu na stopień i zejściu ze stopnia w określonym czasie (180 s).

Moc - rzut piłką 3 kg w pozycji stojącej przodem, zza głowy, oburącz na odległość min. 8 m.
Siła wytrzymałości - min. 18 siadów prostych z leżenia tyłem w czasie 30 s.

Siła- podciągnięcie się na drążku min. czterokrotne.

Zwinność i koordynacja ruchowa- test zwinnościowy w skład którego wchodzi: bieg między chorągiewkami, przewrót gimnastyczny w przód, przemieszczanie się w pozycji na czworakach tyłem, przewrót gimnastyczny w tył.

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie postępowania sprawdzającego. Złożenie wypełnionej ankiety bezpieczeństwa osobowego rozpoczyna proces postępowania sprawdzającego, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych. Postępowanie ma na celu ustalenie, czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony "poświadczeniem bezpieczeństwa". Nieuzyskanie takiego dostępu jest równoznaczne z zakończeniem postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydata. Policjant w toku realizowanych czynności służbowych niejednokrotnie ma dostęp do informacji niejawnych i prawo takiego dostępu musi być potwierdzone udokumentowanymi procedurami. Postępowanie sprawdzające prowadzą wyspecjalizowane komórki ds. ochrony informacji niejawnych.

Ankietę bezpieczeństwa osobowego kandydat składa w toku postępowania kwalifikacyjnego w wyznaczonym terminie. Jednym z etapów jest także ustalenie przez komisję lekarską, podległą ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do pełnienia służby w Policji.

Jakie czynności są wykonywane przez uczestnika programu "Kadet"?

Po ukończeniu 2,5 miesięcznego szkolenia uczestnik programu rozpoczyna praktykę zawodową na którą składa się m.in. służba patrolowa, zabezpieczanie imprez masowych, ochrona placówek dyplomatycznych.
Jakie umiejętności zdobywa się uczestnicząc w programie "Kadet"?

W wyniku realizacji szkolenia absolwent będzie potrafił realizować zadania w zakresie :
  • Ustalenia okoliczności zdarzeń i zabezpieczenia ich miejsca.
  • Zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowanie interwencji.
  • Udziału w działaniach związanych z przywracaniem zbiorowo naruszonego porządku publicznego.
Przeczytaj także: Policja rekrutuje na Oracle Policja rekrutuje na Oracle

poprzednia  

1 ... 6 7 8

następna

oprac. : Kariera.pl Kariera.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: