eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › Poszukiwanie pracy po długiej przerwie

Poszukiwanie pracy po długiej przerwie

2009-01-21 13:47

Przeczytaj także: Staże i praktyki - cechy idealnego stażysty


Nie możesz i tak znaleźć pracy - zastanów się nad stażem w firmie, a nawet bezpłatnymi praktykami. Nie przejmuj się, że masz już swoje lata i czujesz się niezręcznie jako praktykant. Pamiętaj, że jeśli się wykażesz w wybranej firmie to po miesiącu, dwóch dostaniesz tam stałą pracę. Pokaż się jako osoba pracowita, sympatyczna. Daj się polubić a szef na pewno zaproponuje się przedłużenie umowy.

Alternatywa dla stałej pracy

Szukasz pracy od kilku miesięcy i nic? Zacznij od czegokolwiek. Zainteresuj się pracą na odległość. Jeśli potrafisz pisać teksty, tłumaczyć, edytować artykuły, jesteś grafikiem, programistą - spróbuj pracować w domu i zdobywać zlecenia przez Internet. Może zostań nianią, albo udzielaj korepetycji? Zastanów się czym możesz się zajmować i nie bój się podjąć wyzwania. Zawsze możesz zrezygnować i spróbować czegoś innego. Liczy się nawyk pracy i chęci.

Nie popełniaj błędów, które pokażą, że nie masz doświadczenia w poszukiwaniu pracy

Za dużo niepotrzebnej treści w dokumentach aplikacyjnych. Braki w doświadczeniu nie uzupełniaj pustą treścią. CV i list motywacyjny muszą być czytelne i pozbawione "lania wody". Skup się na sukcesach i pochwal się tylko ważnymi dokonaniami. Jeśli nie masz o czym pisać to nie twórz na siłę swojej historii zawodowej. Nie wspominaj o swoich wadach, ale też nie kłam.

Dopasowanie dokumentów aplikacyjnych do stanowiska. CV i list motywacyjny muszą być napisane i przygotowane dokładnie pod dane stanowisko i pracodawcę. Pisanie bezosobowo, ksero dokumentów aplikacyjnych, czy też brak nazwy pracodawcy w dokumentach świadczy, że szukasz pracy masowo i rozsyłasz papiery gdzie się tylko da. Pracodawca nie będzie chciał rozmawiać z pracownikiem, który szuka czegokolwiek, byle tylko pracować.

Braki w wiedzy, czy też nasz wiek nie dyskwalifikują nas jako dobrego pracownika.
Nie możesz myśleć, że skoro nie pracowałeś przez ostatnie 2 lata, opiekowałaś się dzieckiem, czy też nie było cię w kraju to znaczy, że nie będziesz dobrym pracownikiem. Znajdź swoje zalety i wypisz wszystkie argumenty, które za tobą przemawiają. Np. Seniorzy mogą np. przekonywać, że osoby starsze rzadziej zmieniają pracę i są pewnym nabytkiem dla firm, nie maja tylu obowiązków rodzinnych oraz nie wyjadą za granicę w celu poszukiwania pracy.

Każdy znajdzie dla siebie miejsce, wystarczy trochę cierpliwości i pozytywnego myślenia.

poprzednia  

1 2

oprac. : Kariera.pl Kariera.pl

Ile CV wysyłać?

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: