eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › TOP 10 najlepiej zarabiających freelancerów 2021

TOP 10 najlepiej zarabiających freelancerów 2021

2021-06-04 10:41

TOP 10 najlepiej zarabiających freelancerów 2021

Ile zarabiają freelancerzy? © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Pandemia spowodowała wzrost zainteresowania praca zdalną, a także freelancingiem. Wzrosły również stawki wolnych strzelców i to nie tylko programistów. Na wysokie zarobki mogą liczyć analitycy digital data, e-commerce i sprzedaży czy specjaliści w obszarze marketingu i zarządzania projektami. Platforma Useme.com prezentuje ranking najlepiej zarabiających freelancerów.

Przeczytaj także: Ile zarabiają freelancerzy? Czy narzekają na pandemię?

Zaraz po wybuchu pandemii, w zeszłym roku, większość analityków i freelancerów miała obawy, że zarobki zostaną zredukowane. Aktualnie widać, że Covid-19 przyczynił się do podniesienia wynagrodzenia wolnych strzelców. A największy wzrost stawek dotyczy doświadczonych freelancerów, którzy mogą pochwalić się ugruntowaną pozycją na rynku. – mówi Przemysław Głośny, prezes platformy Useme.com, lidera rozliczania pracy zdalnej w Europie Centralnej i Wschodniej.

Platforma Useme.com przygotowała zestawienie najlepiej zarabiających w tym roku freelancerów. Liderem rankingu jest Programista DevOps Engineer ze średnią stawką w wysokości 149 zł brutto. Przeliczając tę kwotę na wynagrodzenie miesięczne otrzymamy 25 tys. zł brutto. Na podium znaleźli się także deweloper gier ze stawką 134 zł brutto oraz Analityk Digital Data i analityk E-commerce ze stawką 119 zł brutto. Przy przeliczeniu na wynagrodzenie miesięczne otrzymamy odpowiednio 22,5 tysiąca złotych brutto i 20 tysięcy złotych brutto.

Tuż za podium znaleźli się analitycy sprzedaży ze średnią stawką godzinową 112 zł brutto. Pierwszą piątkę zamykają programiści Java (senior) ze średnim wynagrodzeniem na poziomie 100 zł brutto.

Prezentowane stawki w rankingu Useme.com są kwotami brutto i stanowią średnią wartość zarobków wolnych strzelców pracujących na stanowiskach seniorskich. Warto także podkreślić, iż dotyczą one w znacznym stopniu kontraktów krótkoterminowych, czyli do 3 miesięcy. W przypadku dłuższych okresów współpracy pomiędzy freelancerem a firmą, mamy do czynienia z sytuacja obniżenia stawek godzinnych - nawet do 25%.
O ostatecznym wynagrodzeniu dla poszczególnych freelancerów decyduje wielu czynników, np. pozycja wolnego strzelca na rynku, jego doświadczenie, referencje – dobra marka osobista, specjalizacja, konkurencja na rynku w danym obszarze, etc. – mówi Przemysław Głośny, prezes zarządu Useme.com, lidera rozliczania pracy zdalnej w Europie Centralnej i Wschodniej.

Drugą piątkę rankingu Useme, otwierają freelancerzy specjalizujący się w sprawach bezpieczeństwa IT oraz marketing managerowie, ze średnimi zarobkami na poziomie 89 zł brutto na godzinę, zajmując miejsce szóste i siódme w zestawieniu.

Na miejscu ósmym uplasowali się brand managerowie – opiekunowie marki, a na dziewiątym project managerowie z zarobkami 82 zł brutto/ godzinę. Pierwszą TOP 10-tkę zamykają copywriterzy seniorzy ze stawką godzinową 60 zł brutto.

fot. mat. prasowe

TOP 10 – RANKING NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCYCH FREELANCERÓW EDYCJA 2021

W tegorocznym rankingu TOP 10 Useme.com na dwóch pierwszych miejscach, uplasowali się Programiści DevOps i deweloperzy gier, ze średnimi stawkami na poziomie 149 zł brutto i 134 zł brutto za godzinę pracy.


Dane opracowane na podstawie badania zrealizowanego przez Useme.com w V 2021 roku, na reprezentatywnej próbie 1093 freelancerów, z wykorzystaniem metody badawczej CAWI.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: