eGospodarka.pl poleca

PracaSłownik stanowisk › Administrator windows

Administrator windows

Osoba na tym stanowisku sprawuje nadzór nad infrastrukturą opartą o środowisko Windows, dba o wydajność systemów, rozwiązuje pojawiające się problemy z zakresu środowiska Windows. Jest to praca biurowa, wymagająca umiejętności szybkiego podejmowania decyzji i radzenia sobie ze stresem.

Czym się zajmuje administrator windows (Zakres obowiązków):

  • administracja systemami Windows
  • sporządzanie dokumentacji technicznej
  • testowanie nowych aplikacji
  • projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań
  • dbałość o bezpieczeństwo sieci
  • identyfikacja i naprawianie problemów z zakresu środowiska Windows
  • monitorowanie efektywności działania systemów Windows oraz domeny Active Directory

Wymagania

Od kandydatów wymaga się wykształcenia informatycznego, doświadczenia w administrowaniu systemami Windows, znajomości Active Directory oraz Reporting Services, a także umiejętność pisania skryptów PowerShell i VBS.

Do ważnych cech osobowościowych, które powinny charakteryzować osobę na tym stanowisku, należą: komunikatywność, kreatywność, chęć ciągłego doskonalenia się i podnoszenia kwalifikacji, rzetelność, odpowiedzialność oraz umiejętność rozwiązywania problemów technicznych.

Zarobki

Mediana wynagrodzenia dla osób na stanowisku administratora Windows wyniosła w 2012 roku 5 500 zł (na podstawie raportu Wynagrodzenie na stanowiskach IT w 2012 r. opracowanego przez Sedlak & Sedlak). Jednak osoby rozpoczynające dopiero swoją karierę uzyskują zarobki rzędu 2 000 zł – przy czym kwota ta dynamicznie rośnie przez około pięć pierwszych lat pracy.
Więcej na ten temat: administrator windows

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.