Regulamin pracy
Przeczytaj także: Zmiana regulaminu wynagradzania
Wewnątrzzakładowy akt normatywny, który reguluje kwestie związane z organizacją pracy w zakładzie, określa prawa i obowiązki zarówno pracodawcy, jak i pracowników, musi także zawierać informację o karach porządkowych przewidzianych w art. 108 Kodeksu pracy. Co ważne – nie może być mniej korzystny dla pracowników niż przepisy Kodeksu pracy czy innych ustaw i aktów wykonawczych.Ustalany jest przez pracodawcę w porozumieniu z zakładową organizacją związkową (chyba, że taka nie istnieje – wówczas wyłącznie przez pracodawcę). Aby zapisy regulaminu stały się wiążące, musi on być podany do wiadomości pracowników – oznacza to, że pracownik musi mieć zapewniony dostęp do regulaminu, natomiast sam fakt zapoznania się z nim (bądź niezapoznania) nie wpływa na ważność obowiązywania zawartych w nim przepisów.
Regulaminu nie muszą wprowadzać pracodawcy, którzy zatrudniają mniej niż 20 pracowników, a także pracodawcy objęci zakładowym lub ponadzakładowym układem zbiorowym.
![Po uregulowaniu pracy zdalnej ruszą masowe kontrole PIP? [© pixabay.com] Po uregulowaniu pracy zdalnej ruszą masowe kontrole PIP?](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/praca-zdalna/Po-uregulowaniu-pracy-zdalnej-rusza-masowe-kontrole-PIP-240742-150x100crop.jpg)
Przeczytaj także
-
Czas pracy a regulamin pracy
-
Mniej obowiązków dla małego pracodawcy
-
Zapis w regulaminie pracy: przerwa w pracy
-
Regulamin pracy i wynagradzania ważniejszy od ustawy
-
Regulamin wynagrodzeń - konieczne zmiany
-
Termin wypłaty wynagrodzenia: jak go zmienić?
-
Jak obniżyć koszty zatrudnienia pracownika?
-
Zmiana regulaminu pracy a urlop pracownika
-
Regulamin pracy - podstawowe informacje
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)