eGospodarka.pl

PracaPorady dla pracownika › Szukasz pracy? Zostań Świętym Mikołajem

Szukasz pracy? Zostań Świętym Mikołajem

2014-12-05 09:20

Szukasz pracy? Zostań Świętym Mikołajem

Zostań Świętym Mikołajem © gstockstudio - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Okres świąteczny niewątpliwie jest okazją na dodatkowy zarobek. Jak szacuje Work Service, około 15 000 osób znajdzie tymczasowe zatrudnienie, wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, Śnieżynki lub elfa. Osoby preferujące pozostanie w tradycyjnych strojach może zainteresować pakowanie prezentów czy sprzedawanie choinek. Nie ma się jednak co oszukiwać – to właśnie dziadek z długą brodą najbardziej się wzbogaci.

Przeczytaj także: Nadchodzi Boże Narodzenie, rynek pracy zalewają oferty

Święta Bożego Narodzenia to dla większości osób czas odpoczynku. Jeśli jednak ktoś poszukuje dodatkowych źródeł zarobku, bez problemu znajdzie „świąteczne” oferty pracy. Work Service szacuje, że w tym roku liczba zatrudnionych do prac świątecznych wyniesie około 15 000 osób – spośród nich 65% stanowić będą promotorzy i promotorki w charakterystycznych dla tego okresu przebraniach.

Lista zawodów świątecznych jest jednak dłuższa – znajdują się na niej również te, które z uwagi na wzmożoną sprzedaż wymagają dodatkowych pracowników (np. do obsługi kelnerskiej). Największe zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych w okresie świątecznym wystąpi w województwach: mazowieckim, śląskim, małopolskim, pomorskim, dolnośląskim i wielkopolskim.

fot. mat. prasowe

Zarobki w świątecznych zawodach

Święty Mikołaj może zarobić nawet 30 zł netto za godzinę pracy


Wynagrodzenia osób zatrudnionych do prac tymczasowych związanych ze Świętami nie uległy zmianie w stosunku do roku poprzedniego. Na najwyższe stawki mogą liczyć promotorzy prowadzący kampanie wizerunkowe marek i produktów, gdzie powszechnym wymogiem jest posługiwanie się językiem obcym. Do takich prac zaliczamy na przykład promocje w strefach bezcłowych, na lotniskach, w prestiżowych hotelach, czy podczas bankietów świątecznych. Dobrze opłacanym zajęciem jest również praca w charakterze Świętego Mikołaja, którego stawka za godzinę pracy wynosi 23-30 zł (netto), a średnio – 26,50 zł (netto). Sprzedawcy choinek w ciągu godziny wzbogacą się średnio o 17 zł. Osoby do pakowania prezentów znajdują się na drugim biegunie świątecznych płac – ich zarobek wyniesie między 8,50 a 14 zł netto.
Przed świętami mamy do czynienia ze zwiększonym zainteresowaniem na rekrutacje pracowników do prac tymczasowych. Dla kandydatów to nie tylko dobry czas na dodatkowy zarobek, ale także szansa na ciekawą i kreatywną pracę. Najczęściej korzystają z tej możliwości studenci i osoby uczące się. Kłopotu ze znalezieniem chętnych do prac świątecznych praktycznie nie doświadczamy. Wydatki Polaków związane ze świętami z roku na rok są coraz wyższe, co bardziej motywuje do dodatkowej pracy – mówi Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: