eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzenia › Zarobki w administracji i biurach zarządu 2009

Zarobki w administracji i biurach zarządu 2009

2010-10-12 13:34

Zarobki w administracji i biurach zarządu 2009

Mediany wynagrodzeń w poszczególnych działach © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Działy administracyjne pomimo, że często nie przynoszą bezpośrednich przychodów firmie, są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. W porównaniu do innych działów, płace w administracji i biurach zarządu były w 2009 na niskim poziomie (mediana 3 000 PLN). Mniej zarabiało się tylko w obsłudze klienta i magazynie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

Przeczytaj także: Wynagrodzenia osób z różnym wykształceniem

fot. mat. prasowe

Mediany wynagrodzeń w poszczególnych działach

Mediany wynagrodzeń w poszczególnych działach


Jak wyglądały w 2009 roku płace na wybranych stanowiskach w działach administracyjnych i biurach zarządu? Niewątpliwym liderem pod względem wysokości wynagrodzeń byli dyrektorzy operacyjni/zarządzający (mediana płacy 14 2500 PLN miesięcznie), którzy zarabiali ponad dwukrotnie więcej niż kolejni w zestawieniu dyrektorzy ds. administracyjnych (6 600 PLN). Mieli oni również największy udział premii (18%) w całkowitych dochodach. Na zbliżonym do siebie poziomie mieli wynagrodzenia specjaliści ds. BHP oraz specjaliści ds. funduszy europejskich. Najniżej opłacane były natomiast sekretarki w podmiotach medycznych. Zarabiały one o 13% mniej niż tradycyjne sekretarki.

fot. mat. prasowe

Mediana wynagrodzeń na wybranych stanowiskach w działach administracji i biurach zarządu

Mediana wynagrodzeń na wybranych stanowiskach w działach administracji i biurach zarządu


W jakich branżach pracownikom działu administracji i biur zarządu wiodło się w 2009 roku najlepiej? Najwyższe zarobki (mediana 4 400 PLN) otrzymywały osoby pracujące w telekomunikacji. W czołówce znaleźli się także pracownicy przemysłu ciężkiego (3 800 PLN), energetyki i ciepłownictwa (3 650 PLN) oraz przemysłu lekkiego (3 600 PLN). Najsłabiej natomiast opłacano zatrudnionych w nauce i szkolnictwie (2 445 PLN) i sektorze publicznym (2 200 PLN).

Poziom płac zróżnicowany był również ze względu na wielkość przedsiębiorstwa. Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że duże firmy płacą lepiej niezależnie od zajmowanego szczebla. Specjaliści w małych firmach (1-49 zatrudnionych) zarabiali o 19% mniej niż w dużych (50-249 zatrudnionych). W przypadku kierowników różnica ta wynosiła 21%, a największa była na szczeblu dyrektora (32%).


Już po raz siódmy portal wynagrodzenia.pl przy współpracy z czołowymi portalami przeprowadza Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Dzięki wypełnieniu ankiety, już z początkiem przyszłego roku będą Państwo mogli porównać swoje dochody z zarobkami innych. Zapraszamy do udziału w badaniu. .

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: