eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia członków zarządu w 2017 roku

Wynagrodzenia członków zarządu w 2017 roku

2018-07-21 00:35

Wynagrodzenia członków zarządu w 2017 roku

Ile zarabia członek zarządu? © Piotr Adamowicz - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

W tegorocznej edycji raportu „Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku” przeanalizowaliśmy wynagrodzenia 976 osób z 377 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Mediana wynagrodzeń członków zarządów w 2017 roku wyniosła 602,7 tys. PLN.
Warto zaznaczyć, że w tym roku do wynagrodzenia całkowitego zostały wliczone również wypłaty z programów motywacyjnych opartych na instrumentach finansowych. Wśród 976 menedżerów, którzy przepracowali cały 2017 rok, 25% zarobiło poniżej 357,5 tys. PLN. Również co czwarta osoba zarządzająca otrzymała powyżej 1,1 mln PLN. Dane zostały zaprezentowane na poniższym schemacie.

fot. mat. prasowe

Roczne wynagrodzenia menedżerów spółek notowanych na GPW

Mediana wynagrodzeń członków zarządów w 2017 roku wyniosła 602,7 tys. PLN.


Analizując wynagrodzenia w branżach, najwyższą płace otrzymali członkowie zarządów banków, prawie 2,2 mln PLN. Na drugim miejscu uplasowali się menedżerowie spółek telekomunikacyjnych – 1,8 mln PLN (12,5% więcej niż w 2016 roku). Trzecią najwyżej opłacaną grupę stanowili zarządzający spółkami z przemysłu wydobywczego – 1,1 mln PLN. Z kolei najniższe wynagrodzenia otrzymywali menedżerowie z branży gier video – 281,5 tys. PLN. Wykres 1. prezentuje omówione dane.

fot. mat. prasowe

Mediana płac menedżerów w najlepiej wynagradzanych branżach w 2017 roku

Analizując wynagrodzenia w branżach, najwyższą płace otrzymali członkowie zarządów banków, prawie 2,2 mln PLN.


Podobnie jak w roku 2016, najwyższe wynagrodzenie w 2017 zostało wypłacone prezesowi zarządu spółki Comarch SA – 13,6 mln PLN. Jest to o 16,8% więcej niż w ubiegłym roku. Prezes Comarchu to jedyny menedżer, którego płaca przekroczyła 10 mln PLN. Najlepiej wynagradzany wiceprezes był zatrudniony w CD Projekt SA. Otrzymał on 7,5 mln PLN. Najwyższa płaca wśród członków zarządów została wypłacona również w CD Projekt SA – 4,5 mln PLN. Dane zaprezentowano w tabeli 1. Wysokość wynagrodzenia w CD Projekt wynikała z wypłat z programu motywacyjnego.

fot. mat. prasowe

Najlepiej wynagradzani menedżerowie w 2017 roku pełniący różne funkcje w zarządzie

Podobnie jak w roku 2016, najwyższe wynagrodzenie w 2017 zostało wypłacone prezesowi zarządu spółki Comarch SA – 13,6 mln PLN


Jak co roku, kobiet w zarządach (11,5%) było zdecydowanie mniej niż mężczyzn (88,5%). Najlepiej wynagradzana prezes zarządu była zatrudniona w ABC Data SA. Jej płaca wyniosła 2 mln PLN i była niższa o 11,6 mln PLN od najlepiej wynagradzanego mężczyzny na takim samym stanowisku. Jej wynagrodzenie było także niższe od wiceprezes z najwyższą płacą zatrudnioną w Alior Banku – 3,8 mln PLN. W Banku Millennium pracowała najlepiej wynagradzana osoba pełniąca funkcje członka zarządu. wyniosło 2,8 mln PLN. W tabeli 2. zostały przedstawione dane.

fot. mat. prasowe

Najlepiej wynagradzane kobiety w 2017 roku pełniące różne funkcje w zarządach

Najlepiej wynagradzana prezes zarządu była zatrudniona w ABC Data SA.


Ile zarabiają inni na Twoim stanowisku? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki do rynkowych stawek! .

oprac. : wynagrodzenia.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: