PracaOferty pracy Warszawa › Księgowy / Starszy Księgowy w Departamencie Finansowo-Księgowym

Kto szuka:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Księgowy / Starszy Księgowy w Departamencie Finansowo-Księgowym

Numer referencyjny:

K/SK/SKIP/DFK/05/24

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Główne zadania:
  • Prowadzenie ewidencji księgowej zgodnie z przepisami i wewnętrznymi regulacjami:
    • wprowadzanie do systemu finansowo-księgowego dowodów księgowych,
    • dekretacja dokumentów księgowych,
    • weryfikacja i analiza sald oraz zapisów na kontach księgowych,
    • uzgadnianie sald z kontrahentami i beneficjentami,
    • dokonywanie niezbędnych rozliczeń i korekt dla celów prawidłowej ewidencji księgowej,
    • sporządzanie zestawień i informacji do sprawozdania finansowego,
    • przygotowywanie pism wewnętrznych i zewnętrznych dotyczących prawidłowej realizacji zadań.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Oczekujemy (wymagania konieczne):
  • Wykształcenie wyższe
  • Minimum 3 lata  doświadczenia zawodowego w zakresie zbieżnym z zakresem obowiązków przewidzianym na wskazanym stanowisku
  • Doświadczenie zawodowe w jednostce sektora finansów publicznych
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych i przepisów wykonawczych do ustawy
  • Znajomość ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych z zakresu VAT, CIT
  • Bardzo dobra znajomość i obsługa pakietu MS Office
  • Umiejętność pracy w systemach informatycznych
  • Umiejętność szybkiego uczenia się
  • Rzetelność, sumienność, dokładność, odpowiedzialność, komunikatywność
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
Dodatkowo (wymagania pożądane):
  • Preferowane wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii
  • Znajomość zasad funkcjonowania funduszy unijnych
  • Doświadczenie zawodowe w agencji wykonawczej.

Firma oferuje:

Oferujemy:
  • umowę o pracę
  • premię regulaminową
  • prywatną opiekę medyczną
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • szkolenia
  • atrakcyjną lokalizację
  • wydarzenia integracyjne
  • programy socjalne

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-06

do końca oferty: 2 dni

pracodawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

branże: Księgowość / Audyt