PracaOferty pracy Warszawa › Ekspert ds. Planowania Radiowego Sieci LTE

Kto szuka:

PGE Systemy S.A.

Stanowisko:

Ekspert ds. Planowania Radiowego Sieci LTE

Numer referencyjny:

PGE/SYS/69/2023

Lokalizacja:

Warszawa, ul. Sienna 39

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:
  • Zarządzanie planem radiowym sieci LTE450
  • Opracowywanie wymagań planistycznych dla usług w sieci radiowej (RAN) LTE450
  • Dobór parametrów fizycznych i radiowych stacji bazowych LTE450
  • Tworzenie, we współpracy z Klientami, map zapotrzebowania na usługi
  • Planowanie rozbudowy zasięgu i pojemności sieci RAN
  • Analiza technicznych warunków rezerwacji pasma LTE450 (w tym aspektów koordynacji międzynarodowej) i wyliczenia na potrzeby wniosków UKE
  • Wykonywanie analiz przestrzennych GIS (narzędziowe i bazodanowe) w obszarze sieci radiowej LTE450
  • Współpraca z zespołem inżynierów w celu optymalizacji sieci RAN
  • Definiowanie standardów i procesów dla sieci radiowej LTE450

Wymagania stawiane pracownikowi:

Profil idealnego kandydata:
  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (preferowana: telekomunikacja-radiokomunikacja)
  • Co najmniej 5 letnie doświadczenie w planowaniu radiowym sieci LTE
  • Praktyczna znajomość narzędzi do planowania radiowego sieci LTE (np. Atoll, Planet, ICS Telecom)
  • Doświadczenie w analityce danych przestrzennych w narzędziach GIS (np. ArcGIS, MapInfo, QGIS)
  • Znajomość zagadnień z zakresu propagacji sygnału radiowego
  • Doświadczenie w opracowywaniu bilansów łącz radiowych „link budget” dla sieci radiowej LTE
  • Otwartość na nowe technologie i narzędzia
Mile widziane:
  • Doświadczenie z planowaniem radiowym technologii CAT-M1/ NB-IoT
  • Znajomość zagadnień koordynacji międzynarodowej i przeliczeń HCM
  • Umiejętność pisania skryptów (Python, Perl, SQL)

Firma oferuje:

Ze swojej strony oferujemy m.in.:
  • Ciekawą, ambitną i odpowiedzialną pracę w unikalnym projekcie
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej
  • Kartę sportową
  • Atrakcyjny system premiowy
  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-04-30

do końca oferty: 6 dni

pracodawca: PGE Systemy S.A.

branże: Informatyka / Telekomunikacja