eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Kraków › TAX Manager

Kto szuka:

HAYS

Stanowisko:

TAX Manager

Lokalizacja:

Kraków

małopolskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

TAX Manager
Kraków
NR REF.: 1183436

For an international company located in Kraków, we are currently building a new team.

We are looking for a person for the position of TAX Manager.

You will be responsible for:

  • Prepare and file periodic direct and indirect tax returns including Corporation Tax, VAT, Intrastat and EC sales lists where applicable, which will involve the support and subsequent management of third-party indirect tax compliance partners
  • Ensure all VAT payments are reviewed and processed on time, forecast, and clearly communicate tax receipts and payments accurately to the cash forecasting team
  • Play a crucial role in ensuring the company’s compliance with all relevant tax regulations
  • Manage relationships with external tax advisors and authorities to resolve any tax-related issues
  • Provide expert guidance on VAT/ Tax implications for the company’s business decisions, transactions and projects
  • Assist in the implementation of transfer pricing policies, lead internal and external tax requests, including audits, ensuring data provided reconciles to finance system

Key Skills and Experience

  • Proven experience as a Tax and VAT professional, preferably within a global company
  • Good knowledge of Polish and global taxes
  • Excellent communication and interpersonal skills
  • Ability to work independently as well as collaboratively in a team
  • Fluent English

What do we offer for you?

  • International environment with strong progression opportunities
  • Individual training budget
  • Private healthcare, life insurance
  • Our office is open, but you can also work from home
  • Working in a fast-growing international team.

If you are interested in our offer, please send us your application!

Hays Poland sp. z o.o. is an employment agency registered in a registry kept by Marshal of the Mazowieckie Voivodeship under the number 361.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-04-26

do końca oferty: 29 dni

pracodawca: HAYS

branże: Finanse

Praca - wiadomości i porady

  • Praca na wakacje. Gdzie zarobimy najwięcej?

    Praca na wakacje. Gdzie zarobimy najwięcej?

    Tegoroczni maturzyści już mają wakacje, niebawem dołączą do nich licealiści i studenci. Dla niektórych będzie to pora odpoczynku, dla innych doskonały czas na dorobienie. Eksperci Tikrow, aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej ...

  • Stawki freelancerów 2023 - w których branżach wzrosły najbardziej?

    Stawki freelancerów 2023 - w których branżach wzrosły najbardziej?

    Stawki ponad 40 proc. polskich freelancerów wzrosły w ciągu roku - wynika z danych Useme. W których branżach stawki wolnych strzelców wzrosły najbardziej w 2023 roku?

  • Praca w święta, niedziele handlowe i wyprzedaże pozwoli dorobić

    Praca w święta, niedziele handlowe i wyprzedaże pozwoli dorobić

    Gorący okres świąteczny trwa w najlepsze, a w wielu branżach jest to czas wzmożonych wysiłków i okazja do podreperowania słupków sprzedażowych. Na załatanie dziur w budżetach domowych mają okazję również pracownicy gotowi do ...

  • Dla kogo dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?

    Dla kogo dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?

    Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w systemie ubezpieczenia zdrowotnego, możesz w każdej chwili dołączyć - przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego?

  • 141 dni wolnych od pracy w 2024 roku

    141 dni wolnych od pracy w 2024 roku

    W 2024 roku nawet bez wykorzystywania urlopu czeka nas 115 dni odpoczynku. Tyle jest bowiem w ciągu roku sobót, niedziel i innych dni ustawowo wolnych od pracy. Jak dodamy do tego urlop, to okaże się, że na każdy dzień odpoczynku na pracę ...