eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Kraków › SOC Analyst (2nd Tier)

Kto szuka:

HAYS

Stanowisko:

SOC Analyst (2nd Tier)

Lokalizacja:

Kraków

małopolskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Kraków
NR REF.: 1184391

Twoja następna firma

Nasz klient, firma o globalnym zasięgu w zakresie Food Delivery m.in. dla hoteli, restauracji i szpitali, poszukuje osoby na stanowisko SOC Analyst do internalizowanej struktury SOC mieszczącej się w Krakowie

Twoje następne stanowisko

  • Skoreluj dane o zagrożeniach z różnych źródeł, aby ustalić zagrożenie/wpływ na sieć.
  • Po dokonaniu oceny danych zarekomenduj odpowiednie środki zaradcze, ułatwiające śledzenie, wstępne prowadzenie dochodzeń oraz zgłaszanie wszystkich zdarzeń związanych z bezpieczeństwem i incydentów komputerowych.
  • Działania korygujące i stosowanie wyciągniętych wniosków do badania i rozwiązywania incydentów związanych z bezpieczeństwem
  • Monitorowanie, identyfikacja i rozwiązywanie zdarzeń związanych z bezpieczeństwem w celu wykrywania zagrożeń poprzez analizę, badania i ustalanie priorytetów zdarzeń w oparciu o ryzyko/narażenie
  • Opracuj procesy, które analizują dane, tworząc dokładne, znaczące, łatwe do interpretacji wyniki w oparciu o wymagania użytkownika i przypadki użycia
  • Opracowywanie procesów, które są zgodne z działaniami związanymi z reagowaniem na incydenty w przedsiębiorstwie i ściśle koordynują je z innymi zespołami w ramach Security Operations Center
  • Tworzenie niestandardowej zawartości narzędzi w celu zwiększenia możliwości zespołów ds. operacji zabezpieczeń
  • Zarządzanie gromadzeniem, dokumentowaniem i badaniem zdarzeń bezpieczeństwa generowanych przez platformę i infrastrukturę monitorowania SOC
  • Zapewnienie wsparcia w zakresie zarządzania incydentami bezpieczeństwa zgodnie ze standardami NIST

Czego potrzebujesz, aby osiągnąć sukces?

  • 2-4 lata doświadczenia w jednym z następujących zespołów: Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe (CIRT), Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe (CERT), Centrum Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRC) lub Centrum Operacji Bezpieczeństwa (SOC)
  • Dyplom ukończenia studiów informatycznych lub równoważne doświadczenie zawodowe
  • Doświadczenie we wspieraniu operacji cyberbezpieczeństwa w dużym środowisku korporacyjnym
  • Doświadczenie w reagowaniu na incydenty, analiza ruchu sieciowego, analiza logów, umiejętność ustalania priorytetów i rozróżniania potencjalnych prób włamań i fałszywych alarmów, zarządzanie i śledzenie dochodzeń w celu rozwiązania
  • Doświadczenie z rozwiązaniem SIEM i Log Management
  • Znajomość jednego z poniższych; Cykl życia reagowania na incydenty NIST, łańcuch cyberataków, taktyki przeciwstawne, techniki i wskaźniki wiedzy powszechnej (ATT&CK)
  • CCNA Security, GCIA, GCIH, CYSA+, Security+ lub inne powiązane certyfikaty bezpieczeństwa
  • Co najmniej jeden aktywny certyfikat bezpieczeństwa

Co zyskujesz?

  • Zatrudnienie w oparciu o Umowę o Pracę
  • Pracę w systemie 8-16:00
  • Pracę w modelu hybrydowym, min 2 dni w tygodniu z biura

Co powinieneś zrobić?

Jeśli ta oferta jest idealna dla Ciebie, kliknij ‘Aplikuj’ i prześlij nam swoje aktualne cv.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-04-25

do końca oferty: 2 dni

pracodawca: HAYS

branże: Informatyka / Telekomunikacja