eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Kraków › Inspektor wojewódzki

Kto szuka:

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Stanowisko:

Inspektor wojewódzki

Numer referencyjny:

136996

Lokalizacja:

Kraków

małopolskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

W przypadku pracy biurowej w siedzibie Urzędu pracodawca zapewnia racjonalne, niezbędne usprawnienia w środowisku pracy w przypadku zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. Usprawnienia polegają na dostosowaniu stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej wynikających ze zgłoszonego w konkretnej sytuacji stopnia i rodzaju niepełnosprawności. W przypadku niepełnosprawności wynikającej ze schorzenia narządu ruchu zapewniona jest odpowiednia wolna powierzchnia w pomieszczeniu pracy – w uzasadnionych przypadkach powierzchnia manewrowa umożliwiająca poruszanie się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Zachowane są wynikające z przepisów prawa budowlanego wymagane parametry kubatury pomieszczeń, ich wysokości, szerokości drzwi (za wyjątkiem części drzwi w budynkach zabytkowych, również z obecnością progów), oświetlenia, a także ergonomii stanowiska pracy (odpowiednie, ergonomiczne siedziska, biurka, komputery i inne sprzęty).


Część pomieszczeń higieniczno - sanitarnych posiada pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odległość od stanowiska pracy chronionej do najbliższego ustępu nie przekracza 50 m, a w przypadku konieczności korzystania wyłącznie z pomieszczenia w pełni przystosowanego do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim istnieje możliwość dotarcia do tego rodzaju pomieszczenia przy wykorzystaniu dźwigu osobowego i/lub pochylni.

Zakres zadań

  • Sprawdza pod kątem zgodności z prawem tryb i zasady sporządzania planów ogólnych oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i dokonuje oceny legalności uchwał rad gmin w sprawie aktów planowania przestrzennego.
  • Rozpatruje wnioski wójtów, burmistrzów, prezydentów miast dotyczące uzgodnienia projektów planów ogólnych oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w zakresie ich zgodności z zadaniami rządowymi, służącymi realizacji inwestycji celu publicznego o znaczeniu krajowym i przygotowuje stosowne rozstrzygnięcia w formie postanowień (dla zabezpieczenia terenu dla realizacji zadań rządowych) jako organ pierwszej instancji.
  • Sprawdza pod kątem zgodności z prawem inne uchwały rad gmin z zakresu planowania przestrzennego i dokonuje oceny ich legalności.
  • Rozpatruje wystąpienia wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i przygotowuje wstępne uwagi i zalecenia do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz planów ogólnych, zawierające informacje o planowanych zadaniach rządowych, aktualnie obowiązujących przepisach i wymogach dotyczących planów miejscowych i planów ogólnych.
  • Rozpatruje wnioski wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, dotyczące uzgodnienia projektów decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, w zakresie zgodności z zadaniami rządowymi, służącymi realizacji inwestycji celu publicznego o znaczeniu krajowym (zawartych w programach rządowych i planie zagospodarowania przestrzennego województwa) i przygotowuje stosowne rozstrzygnięcia w formie postanowień jako organ pierwszej instancji.
  • Rozpatruje wnioski wójtów, burmistrzów, prezydentów miast dotyczące wydania opinii do projektów gminnych programów rewitalizacji w zakresie zgodności z zadaniami rządowymi, służącymi realizacji inwestycji celu publicznego o znaczeniu krajowym i przygotowuje stanowisko w formie opinii (dla zabezpieczenia terenu dla realizacji zadań rządowych).
  • Rozpatruje skargi, zażalenia, wnioski ogólnospołeczne i indywidualne, oraz inne podania - zgodnie z merytoryczną właściwością Oddziału.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe specjalistyczne z dziedziny planowania przestrzennego, w tym: gospodarka przestrzenna, urbanistyka, architektura, architektura krajobrazu, geografia
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa, dotyczących planowania przestrzennego i zagadnień z tym związanych z dziedzin pokrewnych (w tym: ochrony środowiska i przyrody, gospodarki wodnej, geologii i górnictwa, ochrony zabytków, gospodarki nieruchomościami, itd.); kompetencji organów administracji publicznej (w szczególności wojewody) i organów samorządu terytorialnego – w obszarze tematycznym planowania przestrzennego
  • wiedza o kraju i województwie z zakresu planowania przestrzennego (np. na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego województwa)
  • znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej, podstaw KPA oraz wiedza z zakresu administracji publicznej
  • umiejętność korzystania z różnorodnych dokumentów, w szczególności planistycznych (np. miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, planów ogólnych oraz planu zagospodarowania województwa, elektronicznych baz danych przestrzennych w formie opisowej i graficznej, itp.)
  • umiejętność czytania map oraz dokumentacji planistycznej
  • umiejętność obsługi komputera, w tym znajomość pakietu MS Office
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność analitycznego myślenia oraz formułowania wniosków na podstawie różnorodnych dokumentów i danych (np. takich, jak wskazanych w wymogach niezbędnych)
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • umiejętność obsługi oprogramowania typu GIS

Kontakt do pracodawcy:

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z pracodawcą lub wysłać swoje CV »




Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

Szukasz pracownika?
Opublikuj ofertę na eGospodarka.pl

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-11

do końca oferty: 5 dni

pracodawca: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

branże: Budownictwo / Nieruchomości / Architektura

aplikuj

Sprawdź oferty na podobne stanowiska

Praca - wiadomości i porady

  • Jeszcze za wcześnie na jawność wynagrodzeń?

    Jeszcze za wcześnie na jawność wynagrodzeń?

    Hays wraz z kancelarią Baker McKenzie prezentują wnioski z raportu "Wynagrodzenia - największe tabu polskiego rynku pracy?" Pytanie zawarte w tytule opracowania dość wyraźnie nakreśla tendencję zaznaczającą się nad Wisłą - od jawności ...

  • Wynagrodzenia specjalistów: które branże i zawody gwarantują wysokie zarobki?

    Wynagrodzenia specjalistów: które branże i zawody gwarantują wysokie zarobki?

    Dynamicznie rosnące w ostatnim czasie ceny popychają Polaków do rozglądania się za pracą, która zagwarantuje im wyższe wynagrodzenie. Najnowsze doniesienia PageGroup Polska wskazują, że obecnie najbardziej dynamiczne, sięgające nawet 20 ...

  • 7 mitów na temat pracy w branży Business Support Services

    7 mitów na temat pracy w branży Business Support Services

    Business Support Services (BSS) to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Branża boryka się jednak z wieloma mitami, z którymi postanowili się rozprawić eksperci z Grafton Recruitment.

  • Jakie wynagrodzenia w sektorze HR & legal w 2024 roku?

    Jakie wynagrodzenia w sektorze HR & legal w 2024 roku?

    Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć w 2024 roku specjaliści z branży HR & legal? Jak wynika z "Raportu Trendów & Wynagrodzeń 2024", przygotowanego przez ManpowerGroup we współpracy z portalem pracy rocketjobs.pl, na największe podwyżki w ...

  • Kiedy i dla kogo świadczenie rehabilitacyjne?

    Kiedy i dla kogo świadczenie rehabilitacyjne?

    Osoba chora, która wyczerpie limit dni na zasiłku chorobowym, a jej stan zdrowia nadal jest zły, może skorzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego na dalsze leczenie - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.