eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzenia › Będzie praca w IT, BPO, budownictwie i produkcji. A jakie zarobki?

Będzie praca w IT, BPO, budownictwie i produkcji. A jakie zarobki?

2016-01-20 09:59

Przeczytaj także: Zarobki w budownictwie i nieruchomościach: ile zarabia inżynier budowy, a ile designer?


Branża budowlana


Rozwój sektora budowlanego w 2016 roku będzie związany z nową perspektywą UE. Wartość projektów infrastrukturalnych w branży kolejowej, drogowej i energetycznej zaplanowanych na najbliższe lata przekroczy 200 mld złotych. Znacząco wpłynie to na rynek pracy, szczególnie pod kątem zapotrzebowania kadry inżynierskie i kadry wyższego szczebla.
„Najbardziej poszukiwani będą specjaliści z dużym doświadczeniem w zarządzaniu kontraktami, budowami i robotami, a także elektromonterzy z obszaru wysokich napięć, majstrowie i brygadziści w branży kolejowej i drogowej. Nadal wzrost będzie notował sektor budownictwa komercyjnego i użytkowego: centra handlowe, hotele, biurowce. W ty przypadku szczególnie poszukiwani będą kierownicy kontraktów z doświadczeniem w danej branży.” – wylicza Marta Zielińska. – „Skala tego niedoboru będzie jednym z największych wyzwań dla pracodawców.”

IT


Rok 2015 kończmy z kolejnym pobitym rekordem wzrostu branży IT. Naszymi atutami są konkurencyjna wysokość wynagrodzeń, duży potencjał ilości kandydatów i wysokie kompetencje techniczne. Jacek Witkowski, senior IT talent hunter & national manager Technologies wskazuje:
„Zagraniczne koncerny inwestują w nearshoring w Polsce, gdyż nasi specjaliści IT są cenieni za rzetelność, zadaniowe podejście, wysokie kompetencje i skuteczność w realizacji projektów w obszarze wsparcia użytkowników, utrzymania oprogramowania oraz badań i rozwoju. Jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów są DevOps, czyli osoby łączące w swoich kompetencjach sumienność i odpowiedzialność przy utrzymaniu oprogramowania wraz z dużymi kompetencjami rozwojowymi.”

fot. mat. prasowe

Trendy płacowe w branży nowoczesne technologie

Specjalista JAVA zarobi w Warszawie nawet 18 tysięcy złotych.


Leszek Kurycyn podsumowuje:
„Branża IT od wielu lat rozwija się niezwykle dynamicznie i ten trend się w 2016 nie zmieni. Specjaliści z tego obszaru są niezmiennie poszukiwani i wciąż jest ich za mało w stosunku do potrzeb rynku. Należy się spodziewać powiększającej się wśród pracodawców konkurencji o kandydatów posiadających unikalne kompetencje, co w rezultacie może przyczynić się do wzrostu wynagrodzeń.”

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: