eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › 8 kroków do zmiany pracy

8 kroków do zmiany pracy

2015-11-21 00:42

Przeczytaj także: Zmiana pracy czy kontroferta od pracodawcy? Zastanów się dobrze


Uporaj się ze swoimi niedociągnięciami


Gdy już otrzymamy zaproszenie na rozmowę, nie zapomnijmy się do niej przygotować. Ważnym punktem przygotowań jest uważne przyjrzenie się wszystkim elementom naszej aplikacji pod kątem naszych niedociągnięć. Zastanówmy się, czy którykolwiek z elementów naszego doświadczenia, brak szkoleń itd. może okazać się dla naszej kandydatury dyskwalifikujący. Nawet jeżeli teoretycznie spełniamy wszystkie wymagania wyszczególnione w ofercie, osoba prowadząca z nami wywiad podczas rozmowy o pracę może chcieć nas sprawdzić. Najczęściej przejawia się to w dopytywaniu o rzeczy takie jak luki w zatrudnieniu czy też częste zmiany pracy. Najgorsze to dać się zaskoczyć i plątać podczas odpowiedzi. Zastanówmy się więc co w naszym CV może przykuć negatywną uwagę i najważniejsze – przygotować się na odpowiedź, która nie przyczyni się do odrzucenia twojej kandydatury.

Używaj argumentów


Umiejętność argumentowania dotyczy w końcu każdej rozmowy. Najważniejsze - nie dajmy się zaskoczyć nieznajomością np. swojego CV. Przygotujmy argumenty i odpowiedzi na każde pytanie dotyczące jego zawartości. Zdobądźmy też jak najwięcej informacji dotyczących firmy w której chcemy pracować i stanowiska o jakie się ubiegamy. Nie stosujmy jednak wyuczonych formułek. Zastanówmy się jak argumentować odpowiedzi na ewentualne pytania, ale nie opracowujmy gotowych odpowiedzi, bo wypadniemy nienaturalnie.

Negocjuj


Z negocjacją wynagrodzenia nie warto czekać do momentu, gdy już dostaniemy posadę o którą tak się staraliśmy. O wiele łatwiej już na poziomie starania się o posadę ustalić warunki, które będą dla nas satysfakcjonujące. Przede wszystkim, pamiętaj, że twoja kandydatura została wybrana spośród wielu kontrofert. Jako argumentów używajmy obiektywnych faktów, jeżeli chcemy coś uzyskać zawsze poprzyj swoje oczekiwania konkretną korzyścią dla firmy.Nie przesadzajmy jednak ze stanowczością - należy pamiętać, że negocjacje powinny stanowić dobry początek współpracy.

Michał Środa, Senior HR Consultant

poprzednia  

1 2

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: zmiana pracy, poszukiwanie pracy, nowa praca

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: